Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Starym Lubiejewie (zdjęcia)

Dodano: 13 listopada 2022 15:19, Autor: Zespół Szkół CKR Stare Lubiejewo, red. Elżbieta Krajewska

"Nie: Jeszcze Polska nie zginęła!"
REKLAMA
Tak zatytułowany montaż słowno - muzyczny złożony z tekstów i pieśni patriotycznych, który odbył się w szkole 10 listopada, by upamiętnić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wolność ojczyzny jest nam dana, ale przede wszystkim ZADANA. Jest to wielkie zobowiązanie dla współczesnego pokolenia - zwłaszcza ludzi młodych i musimy zawsze pamiętać, że nic nie jest nam dane raz na zawsze. Młodzież naszej szkoły, kierując się tym przesłaniem, w poczuciu odpowiedzialności za kształtowanie pokoleniowej tożsamości i dumy narodowej, wykorzystując twórczość poetów i pisarzy spojrzała na polską przeszłość przez pryzmat tekstów C.K. Norwida, M. Konopnickiej, K. Iłłakowiczówny, W. Bąka.
Mocnym akcentem końcowym uroczystości, podnoszącym jej patriotyczną rangę, były wiersze autorstwa naszych uczniów: Martyny Kuleszy, Anny Pieczyńskiej i Karoliny Jankowskiej. To za sprawą tych niespotykanie mądrych, głębokich i zaangażowanych tekstów, podanych na tle starannie dobranych utworów muzycznych udało się artystom zbudować atmosferę, nie tyle podniosłą, co nastrojową. Stosowną do obchodzonej rocznicy, tak ważnej dla wszystkich Polaków.
Nad koncepcją artystyczną uroczystości czuwali p. Anna Serowiecka oraz p. Sławomir Konarzewski.
W tym też dniu społeczność szkoły odśpiewała hymn państwowy, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do Hymnu!" organizowanej przez Biuro Programu "Niepodległa".
Miłym akcentem apelu było wręczenie przez wicedyrektora Andrzeja Sakowicza nagrody Piotrkowi Oltonowi z klasy 4B4. Piotrek wziął udział i został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie "Cztery Pory Roku", zorganizowanym przez ZS CKR w Swarożynie. Jego opiekunką była pani Anna Chrzczonowska.zdjęcia A.Barchanowicz

Zobacz również

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

11 listopada 2022, Elżbieta Krajewska

104 rocznica odzyskania wolności

Konferencja Odpowiedzialni społecznie w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

9 listopada 2022, Elżbieta Krajewska

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowi Mazowieckiej wspólnie z Miastem Ostrów Mazowiecka, Ostrowską Spółdzielnią Socjalną, Miejską Świetlicą Socjoterapeutyczną oraz Środowiskowym Domem Samopomocy to organizatorzy Konferencji "Odpowiedzialni Społecznie"

Ekspozycja "Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku"

4 listopada 2022, Gmina Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Ekspozycja dostępna będzie w GOKiS Małkinia Górna w dniach 3 - 10 listopada 2022 roku

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

TERRAZYT - OKNA, DRZWI, BRAMY

ul. Lubiejewska 48
07-300 Ostrów Mazowiecka

Drzwi, okna, rolety od 1996 roku!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]