Dwa obiekty z naszego powiatu otrzymały pieniądze

Dodano: 17 listopada 2022 11:10, Autor: Samorząd Województwa Mazowieckiego, red. Kacper Jaworowski

Województwo zarezerwowało 1,4 mln złotych na dotację.
REKLAMA


W poniedziałek, 14 listopada br., w zabytkowym kościele w Sieluniu (powiat makowski), Janina Ewa Orzechowska z zarządu województwa mazowieckiego wręczyła certyfikaty "Cenny Zabytek Mazowsza" dla beneficjentów kolejnej edycji programu "Mazowsze dla zabytków" z terenu subregionu ostrołęckiego.

W tym roku radni zdecydowali o przyznaniu dotacji dla 148 zabytków, na które składa się 96 obiektów sakralnych oraz 52 zabytki będące pod opieką samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i osób prywatnych. W powiecie ostrowskim dotację przyznano Liceum Ogólnokształcącemu im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej na cel renowacji tarasu w budynku (40 tys. zł) oraz Kościołowi Parafialnemu pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli na cel kompleksowej renowacji ścian wewnętrznych (50 tys. zł).

Program "Mazowsze dla zabytków" prowadzony jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. O dofinansowanie może zgłosić się każdy, kto jest właścicielem lub posiadaczem obiektu wpisanego do rejestru zabytków województwa mazowieckiego. Celem programu jest wsparcie zabytków. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 250 tys. złotych polskich i może stanowić do 50% nakładów koniecznych do wykonanie prac. Wyjątkiem jest dotacja na obiekt o unikatowej wartości, w takim wypadku może ona wynieść nawet 100% nakładów. Kwota może zostać wykorzystana na dowolny cel związany z odrestaurowaniem - od ekspertyz, projektu i wykonania dokumentacji, aż po wykonanie prac budowlanych i zakup materiałów.


Źródło zdjęcia: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Zobacz również

Most w Nienałtach-Szymanach zostanie zamknięty

16 listopada 2022, UG Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Ze względu na roboty drogowe most będzie nieprzejezdny.

Powiat ostrowski pozyskał grant

14 listopada 2022, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ponad 200 tysięcy złotych pozyskał powiat ostrowski w ramach Konkursu Grantowego "Cyfrowy Powiat". W ramach uzyskanej kwoty powiat zmodernizuje istniejącą infrastrukturę teleinformatyczną i zabezpieczy się przed atakami cybernetycznymi.

Oficjalne otwarcie drogi powiatowej nr 2657W Brok - Stare Kaczkowo (zdjęcia)

12 listopada 2022, Miasto i Gmina Brok, red. Elżbieta Krajewska

4 listopada odbyła się uroczystość oddania do użytkowania drogi powiatowej nr 2657W

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]