LV sesja Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Dodano: 29 listopada 2022 10:45, Autor: Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Rada podjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego
REKLAMA


W dniu 24 listopada 2022 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się LV Sesja Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej, którą prowadziła Przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Subda.

W trakcie posiedzenia Rada Powiatu dokonała zmiany w uchwale budżetowej na 2022 rok oraz w uchwale w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Ostrowskiego na lata 2022-2035.

Rada podjęła także uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego. Radni wyrazili ponadto zgodę na obciążenie nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Ostrowskiego, położonej w jednostce ewidencyjnej Małkinia Górna, prawem użytkowania na rzecz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej z przeznaczeniem na cele opiekuńczo-lecznicze-hospicyjne. Dyrekcja SPZZOZ wystąpiła do Starosty Ostrowskiego o przekazanie nieruchomości celem utworzenia tam Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego


Radni Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej podjęli także uchwały w sprawie pozostawienia bez rozpoznania skargi, ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Ostrowskiego, uchwalenia Rocznego programu współpracy Powiatu Ostrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok. Zostały także zmienione uchwały: w sprawie określenia zadań powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przyznane Powiatowi Ostrowskiemu w roku 2022 oraz w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski.

Radni omawiali ponadto kwestie istotne dla mieszkańców powiatu ostrowskiego. Dyskutowano między innymi na temat funkcjonowania Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej.


zdjęcia Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Doktor Joanna Kukwa w plebistycie Hipokrates 2022 najlepsza w powiecie i 3. w województwie (zdjęcia)

25 listopada 2022, SPZZOZ Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Ogólnopolski plebiscyt medyczny - Hipokrates 2022. Gala odbyła się 22 listopada w Warszawie.

Trzecie miejsce ostrowskiego szpitala wśród najlepiej zarządzanych (zdjęcia)

25 listopada 2022, Szpital Powiatowy Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

W siódmej edycji plebiscytu Szpital w Ostrowi Mazowieckiej na podium rankingu: "Liderzy Zarządzania, Najlepiej Zarządzane Szpitale Publiczne według BFF Banking Group"

Starostwo apeluje o przestrzeganie zasad w celu ochrony drobiu

20 listopada 2022, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Sezon jesienny zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia ptasiej grypy.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]