Spotkanie opłatkowe w Starym Lubotyniu (zdjęcia)

Dodano: 24 grudnia 2022 19:24, Autor: UG Stary Lubotyń, red. Elżbieta Krajewska

Występ artystów ze Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu pod kierunkiem Doroty Glińskiej.
REKLAMA


Jest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z bliskimi i rodziną. Niejednokrotnie jest to jedyna okazja w całym roku, żeby się spotkać, porozmawiać i pobyć razem. Tradycja spotkań opłatkowych w gminie Stary Lubotyń sięga kilku lat. Tegoroczne spotkanie odbyło się 21 grudnia.

Na zaproszenie Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy przybyło wielu znamienitych gości, wśród nich:
Krzysztof Winiarski - Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Dorota Subda - Przewodnicząca Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej, Krystyna Gumkowska - Członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego, mł. insp. Krzysztof Szymański - Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej, St. Bryg. Leszek Falbowski - Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, Bartosz Kublik - Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, Ks. Janusz Dworakowski - wikariusz parafii w Lubotyniu, Sylwia Zakrzewska - Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Lubotyniu, Grzegorz Jasionowski - Zastępca Wójta Gminy Stary Lubotyń, a także dyrektorzy szkół, grono pedagogiczne i pracownicy obsługi lubotyńskiej szkoły, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, samorządowcy, sołtysi, pracownicy urzędu gminy, przedsiębiorcy współpracujący z Urzędem Gminy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji.

W bożonarodzeniowy nastrój wprowadził gości występ artystów ze Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu pod kierunkiem Doroty Glińskiej w wymowny, acz lekki, momentami zabawny sposób skierował uwagę odbiorców na istotę Świąt Bożego Narodzenia. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierunkiem Urszuli Borowej i Elżbiety Pecko. Efektowna scenografia wykonana przez zespół: Ks. Janusz Dworakowski, Olga Zakrzewska, Beata Jasionowska, Małgorzata Tyszka, Aneta Brzozowska, Emilia Pietryszyn i Natalia Suchta, która podkreślała świąteczny nastrój.

Wójt Gminy Ireneusz Gumkowski podziękował wszystkim za przybycie i życzył radosnych Świąt spędzonych w gronie rodzinnym, wytchnienia i odpoczynku od codziennych obowiązków oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2023 Roku.

Najważniejszą częścią spotkania było dzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania. Spotkanie opłatkowe stało się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła wszystkim uczestnikom spotkania.Zobacz również

Spotkanie opłatkowe w Urzędzie Gminy (zdjęcia)

23 grudnia 2022, UG Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Tradycyjne spotkanie samorządowców i nie tylko.

Ośrodkowe spotkanie wigilijne (zdjęcia)

23 grudnia 2022, SOSW Zuzela, red. Elżbieta Krajewska

Jasełka i Mikołaj podczas uroczystej kolacji wigilijnej.

Akcja "Świąteczna paczka" w Gminie Małkinia Górna (zdjęcia)

19 grudnia 2022, UG Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

Akcja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu sponsorów.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

BIURO DORADCZO-FINANSOWE W&R

ul. Duboisa 4 lok.1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]