Gmina Zaręby Kościelne wysoko w rankingu inwestycyjnym

Dodano: 2 stycznia 2023 15:32, Autor: UG Zaręby Kościelne, Wspólnota, red. Kacper Jaworowski

Bardzo wysokie miejsce zarębskiej gminy w województwie.
"Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota" opublikowało coroczny ranking w zakresie innowacji samorządowych. Pod uwagę brano całość wydatków majątkowych w latach 2019-2021 w przeliczeniu na liczbę mieszkańców w danym samorządzie.

Gmina Zaręby Kościelne zajęła bardzo wysokie, 5. miejsce, na 228 gmin wiejskich w województwie mazowieckim oraz 75. miejsce na 1523 samorządy gmin wiejskich w całym kraju. Mimo takich przeciwności jak pandemia, inflacja - co za tym idzie ogromny wzrost kosztów bieżących i inwestycyjnych - gmina realizowała założone zadania z konsekwencją, co przyczyniło się mieszkańcom. Nie było i nie jest to łatwe, ponieważ gmina ma jedne z najniższych dochodów własnych, zajmując 2061. miejsce na 2477 możliwych (za Polską Agencją Prasową).
REKLAMA


Gmina sukcesywnie realizowała politykę zwiększania dochodów i spłacania zadłużeń, nie zaciągając kolejnych kredytów. Odniesiony sukces to wynik przedsięwzięć realizowanych przy znacznym wykorzystaniu środków zewnętrznych, głównie krajowych, z jednoczesnym racjonalnym i gospodarnym dysponowaniu wkładem własnym. Nigdy wcześniej samorządy nie dostawały tak dużego wsparcia finansowego jak w ostatnich latach. Oprócz programów inwestycyjnych samorządy korzystały z rządowych programów dotacyjnych, w formie wsparcia przy trudnościach gospodarczych będących pochodną pandemii COVID-19, a także jako rekompensata reform podatkowych.

W trakcie przygotowania są następne inwestycje, które mają poprawić jakość i standard życia mieszkańców gminy Zaręby Kościelne.

Pełny ranking "Wspólnoty" dostępny jest pod tym linkiem.

Zobacz również

Planowe wyłączenia prądu w gminie Zaręby Kościelne

27 grudnia 2022, PGE Dystrybucja, red. Kacper Jaworowski

Przerwa w dostawie energii elektrycznej 28 grudnia 2022 roku.

Złote Gody w gminie Zaręby Kościelne (zdjęcia)

1 grudnia 2022, UG Zaręby Kościelne, red. Elżbieta Krajewska

Połączone uroczystości gminne: wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, Ogólnopolski Dzień Seniora, Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Modernizacja oświetlenia ulicznego w miejscowości Zaręby Kościelne (zdjęcia)

23 listopada 2022, UG Zaręby Kościelne, red. Elżbieta Krajewska

Dofinansowanie do inwestycji w wysokości 100 tysięcy złotych z WFOŚGiW.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]