Sokół poniósł domową porażkę (wideo)

Dodano: 7 stycznia 2023 21:00, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Rewanż na Turze Basket, nie poszedł po myśli Sokoła.
W sobotę 7 stycznia 2023 o godz. 17:00, w ramach 16. kolejki II Ligi, OKK Sokół przyjął na własnym terenie drużynę KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Mecz odbył się w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Jana Pawła II ostrowskiego MOSiR-u. Spotkanie było pierwszym dla Sokoła i Tura po przerwie świąteczno-noworocznej.

Podopieczni Marka Łodygi pamiętali dobrze pojedynek z Turem w pierwszej rundzie rozgrywek. Wyjazdowy mecz był wyrównany, jednak zakończył się wynikiem 87:74. Porażka "Sokołów" była więc nieznaczna.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się dobrze dla ostrowskich koszykarzy. Niestety goście zdołali odrobić straty i znacząco "uciec" naszym graczom. Kwarta zakończyła się wynikiem 17-32. Druga kwarta wskazywała na to, że Sokół powróci do gry. Gospodarze dobrze punktowali, udało im się dopisać 30 punktów. Tur jednak nie dał się tak łatwo i zdobył 24 punkty. Trzecia kwarta wyglądała podobnie do pierwszej, przez co goście zdecydowanie odskoczyli punktowo. Czwarta kwarta była wyrównana, zakończyła się wynikiem 18-17.

Dla Sokoła najlepiej punktował Adam Lisewski z nr 7, który zdobył 18 punktów. Tuż za nim uplasowali się: Michał Szymański z nr 9 oraz kapitan zespołu, Patryk Łysiak z nr 2, którzy zdobyli po 16 punktów.

W zespole Piotra Bakuna najlepiej rzucali: nr 35 Aaron Weres - 18 punktów, nr 27 Wojciech Jakubiak - 17 punktów oraz nr 9 Łukasz Kuczyński - 15 punktów.

Za osiem dni, 15 stycznia 2023, Sokół zmierzy się - z powodów organizacyjnych na hali Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, przy ul. Szturmowej 3 - z klubem MKS Ochota Warszawa. OKK Sokół zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli, a MKS Ochota 12., będzie więc to bezpośredni pojedynek.

Sokół Ostrów Mazowiecka 80:101 Tur Basket Bielsk Podlaski
(17:32) (30:24) (15:28) (18:17)

Źródło tabeli: FIBA LiveStats

Zdecydowana porażka Sokoła (wideo)

18 grudnia 2022, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W sobotnie popołudnie ostrowski Sokół zmierzył się na wyjeździe ze Zniczem Basket Pruszków. "Sokoły" zaliczyły wysoką porażkę.