W Zarębach Kościelnych powstanie Centrum Aktywności Kulturalnej (zdjęcia)

Dodano: 10 stycznia 2023 09:38, Autor: UG Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Umowa na wykonanie obiektu została podpisana.
Rok 2023 dopiero co się rozpoczął, a jeszcze w tym miesiącu, na terenie gminy Zaręby Kościelne, dojdzie do nowej inwestycji. W czwartek, 5 stycznia 2023, wójt Urszula Wołosiewicz przy kontrasygnacie skarbnika Agnieszki Rostkowskiej podpisała umowę z wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlane Artur Urbanik dotyczącą wykonania zadania o tytule "Rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku remizy strażackiej w celu utworzenia Centrum Aktywności Kulturalnej w Zarębach Kościelnych". Kwota całego przedsięwzięcia, wraz w wyposażeniem, wynosi 7 450 000,00 zł. Termin oddania całości to 11 grudnia 2023 roku. Aż 86,98% całej kwoty będzie pokryte z środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
REKLAMA


Dotychczasowy budynek, po dawnej remizie strażackiej, stał nieużywany 12 lat. Nie ma m.in. mediów czy toalet. Zgodnie z planami obiekt zostanie powiększony do powierzchni całkowitej wynoszącej 937,75 m2. Przystosowany będzie do obecnych standardów oraz wyposażony w udogodnienia dla niepełnosprawnych. Na budynku zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne o mocy 20,00 kW i spodziewanej produkcji energii elektrycznej na poziomie 20 000,00 kWh/rok, dodatkowo ogrzewanie gazowe i agregat prądotwórczy w razie awarii, bądź braku prądu. Zmianie ulegnie również teren wokół budynku, a także powstanie parking.

Całkowity remont byłej remizy, wiąże się z misją powstania centrum edukacyjnego, miejsca upowszechniania historii, kultury i sztuki, po prostu rozwoju mieszkańców. Centrum oprócz bycia miejscem twórczego spędzania wolnego czasu, ma również pełnić funkcję upowszechniania tożsamości narodowej, rozwijania różnorodnych form zainteresowań dostosowanych do bieżących potrzeb społecznych, a także pozwolić na... skorzystanie z oferty kulinarnej.

Projekt jest jednym z kolejnych etapów działań inwestycyjnych, które mają prowadzić do poprawy stanu gminnej infrastruktury - drogowej, kolejowej, kulturalnej i społecznej.


Źródło zdjęć: UG Zaręby Kościelne

Zobacz również

Zaręby Kościelne zapraszają na bezpłatne badanie wzroku

9 stycznia 2023, Opto-Bus, UG Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Zainteresowani mieszkańcy gminy, powinni jak najszybciej się zapisać.

Przerwy w dostawie prądu w gminie Zaręby Kościelne

9 stycznia 2023, PGE Dystrybucja, red. Kacper Jaworowski

Przez dłuższy czas - czwartek bez prądu.

Gmina Zaręby Kościelne wysoko w rankingu inwestycyjnym

2 stycznia 2023, UG Zaręby Kościelne, Wspólnota, red. Kacper Jaworowski

Bardzo wysokie miejsce zarębskiej gminy w województwie.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]