W Zarębach Kościelnych powstanie Centrum Aktywności Kulturalnej (zdjęcia)

Dodano: 10 stycznia 2023 09:38, Autor: UG Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Umowa na wykonanie obiektu została podpisana.
Rok 2023 dopiero co się rozpoczął, a jeszcze w tym miesiącu, na terenie gminy Zaręby Kościelne, dojdzie do nowej inwestycji. W czwartek, 5 stycznia 2023, wójt Urszula Wołosiewicz przy kontrasygnacie skarbnika Agnieszki Rostkowskiej podpisała umowę z wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlane Artur Urbanik dotyczącą wykonania zadania o tytule "Rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku remizy strażackiej w celu utworzenia Centrum Aktywności Kulturalnej w Zarębach Kościelnych". Kwota całego przedsięwzięcia, wraz w wyposażeniem, wynosi 7 450 000,00 zł. Termin oddania całości to 11 grudnia 2023 roku. Aż 86,98% całej kwoty będzie pokryte z środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
REKLAMA


Dotychczasowy budynek, po dawnej remizie strażackiej, stał nieużywany 12 lat. Nie ma m.in. mediów czy toalet. Zgodnie z planami obiekt zostanie powiększony do powierzchni całkowitej wynoszącej 937,75 m2. Przystosowany będzie do obecnych standardów oraz wyposażony w udogodnienia dla niepełnosprawnych. Na budynku zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne o mocy 20,00 kW i spodziewanej produkcji energii elektrycznej na poziomie 20 000,00 kWh/rok, dodatkowo ogrzewanie gazowe i agregat prądotwórczy w razie awarii, bądź braku prądu. Zmianie ulegnie również teren wokół budynku, a także powstanie parking.

Całkowity remont byłej remizy, wiąże się z misją powstania centrum edukacyjnego, miejsca upowszechniania historii, kultury i sztuki, po prostu rozwoju mieszkańców. Centrum oprócz bycia miejscem twórczego spędzania wolnego czasu, ma również pełnić funkcję upowszechniania tożsamości narodowej, rozwijania różnorodnych form zainteresowań dostosowanych do bieżących potrzeb społecznych, a także pozwolić na... skorzystanie z oferty kulinarnej.

Projekt jest jednym z kolejnych etapów działań inwestycyjnych, które mają prowadzić do poprawy stanu gminnej infrastruktury - drogowej, kolejowej, kulturalnej i społecznej.


Źródło zdjęć: UG Zaręby Kościelne

Zobacz również

Zaręby Kościelne zapraszają na bezpłatne badanie wzroku

9 stycznia 2023, Opto-Bus, UG Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Zainteresowani mieszkańcy gminy, powinni jak najszybciej się zapisać.

Przerwy w dostawie prądu w gminie Zaręby Kościelne

9 stycznia 2023, PGE Dystrybucja, red. Kacper Jaworowski

Przez dłuższy czas - czwartek bez prądu.

Gmina Zaręby Kościelne wysoko w rankingu inwestycyjnym

2 stycznia 2023, UG Zaręby Kościelne, Wspólnota, red. Kacper Jaworowski

Bardzo wysokie miejsce zarębskiej gminy w województwie.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Santander Consumer Bank S.A.

Pl. Ludwika Waryńskiego 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

BANK OD KREDYTÓW

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]