Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów

Dodano: 11 stycznia 2023 14:29, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Zatrzymani w dniach 9-11 stycznia 2023.
REKLAMA


Nietrzeźwi kierowcy stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych osób znajdujących się na drodze. Tylko od poniedziałku ostrowscy policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie autem po wypiciu alkoholu. Niebawem odpowiedzą za swoje bezmyślne postępowanie przed sądem.

W poniedziałek przed południem policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w Stoku do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. 57-latek z powiatu ostrowskiego został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wskazało 2,3 promila alkoholu w organizmie, w związku z czym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Wczoraj rano w Broku policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes-Benz. Po sprawdzeniu w bazach danych policjanci otrzymali informację, że 39-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego ma cofnięte uprawnienia oraz wydany sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony przez sokołowski sąd. Jakby tego było mało, przeprowadzone badanie wykazało 0,24 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast dziś po godz. 1:00, dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy pod wpływem alkoholu, który zakończył jazdę na ogrodzeniu jednej z małkińskich posesji przy ul. Brokowskiej. Gdy policjanci z ruchu drogowego dojechali na miejsce, był tam 27-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna kierując Audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. 27-latek zjechał na lewą stronę i zakończył jazdę na ogrodzeniu posesji. Badanie stanu trzeźwości u 27-latka wykazało 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W tych przypadkach nie ucierpiały postronne osoby, jednak nie zawsze jazda nietrzeźwego kierowcy kończy się szczęśliwie, dlatego apelujemy o niepozostawanie obojętnym wobec takich osób. Jeżeli nie ma możliwości powstrzymania osoby będącej po wpływem alkoholu przed kierowaniem autem bez chwili wahania należy zadzwonić pod nr 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy 47 704 42 00. Zgłoszenie może mieć charakter anonimowy, jeden telefon może zapobiec tragedii na drodze.

Zobacz również

Nietrzeźwy kierowca Skody w Małkini zatrzymany

11 stycznia 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Bezpieczny styczniowy długi weekend na drogach powiatu ostrowskiego.

Małkińscy policjanci zatrzymali kierowcę z zakazem

5 stycznia 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Sądowy zakaz nie powstrzymał mężczyzny przed kierowaniem samochodem.

Bezpodstawnie wezwała pogotowie

4 stycznia 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Wcale nie potrzebowała pomocy, teraz zapłaci.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Gabinet Stomatologiczny KOCHDENT

ul. Leśna 16B/21
07-320 Małkinia Górna

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]