Gmina Ostrów Mazowiecka mazowieckim laureatem (zdjęcia)

Dodano: 13 stycznia 2023 13:29, Autor: UKSW, red. Kacper Jaworowski

Pierwsze miejsce w podkategorii "działania pozostałych gmin", na gali finałowej Plebiscytu Ekologicznego "Wspólna zielona przyszłość".
W czwartek, 12 stycznia 2023, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przyznał nagrody w konkursie "Wspólna zielona przyszłość". Celem konkursu było wyłonienie najbardziej nowatorskich oraz wartościowych projektów związanych z ochroną przyrody.

- Do udziału w nim zgłoszono kilkadziesiąt interdyscyplinarnych projektów i lokalnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska i klimatu, z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii czy z racjonalnym zarządzeniem surowcami naturalnymi - powiedział prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UKSW ks. dr. hab. Marek Stokłosa.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach: badania naukowe, samorząd oraz technologia, które to z kolei były podzielone na podkategorie. Zgłoszone projekty podlegały ocenie kapituły konkursowej, na którą składali się wybitni naukowcy z kilku polskich ośrodków badawczych oraz przedstawiciele instytucji i organizacji rządowych oraz pozarządowych zajmujących się ochroną środowiska i klimatu. Zwycięstwo mogły odnieść tylko najbardziej pozytywnie wyróżniające się działania i projekty.
REKLAMA


- W przypadku nauki i firm przed wszystkim ocenialiśmy innowacyjność i możliwość zastosowania, ponieważ zdarza się, że niektóre bardzo ciekawe pomysły naukowe jest niezwykle trudno zaimplementować - wyjaśnił dyrektor Centrum Ekologii i Ekofilozofii UKSW prof. dr. hab. Jacek Tomczyk. Dodał, iż w przypadku oceny projektów, które zgłosiły samorządy z woj. mazowieckiego, kluczowa była ocena Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W kategorii samorząd, podkategoria działania gmin wiejskich, nagrodę zdobyła gmina Izabelin "za nowatorskie działania związane z ograniczeniem ilości odpadów i gospodarowanie nimi oraz promowanie gospodarki cyrkularnej", a wyróżnienie otrzymała gmina Jednorożec "za promowanie solidarności lokalnej w zakresie realizacji projektów ekologicznych".

W kategorii samorząd, podkategoria działania pozostałych gmin, nagrodę zdobyła gmina Ostrów Mazowiecka "za wartościowy projekt przyczyniający się do poprawy efektywności energetycznej oraz osiągnięcia neutralności klimatycznej na terenie gminy", a wyróżnienie otrzymało miasto Mława "za promocje zielonej infrastruktury oraz ochronę środowiska ludzkiego, zdrowia i jakości życia".

Wszystkich nagrodzonych, wyróżnionych i więcej informacji na temat konkursu, można znaleźć na stronie internetowej UKSW - Zwycięzcy Plebiscytu Ekologicznego.

Laureaci w kategorii samorząd. Źródło zdjęć: UKSW

Zobacz również

3. konkurs fotograficzny "Zima w Gminie Zaręby Kościelne"

11 stycznia 2023, BP Gminy Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Trzecia edycja konkursu fotograficznego, którego motywem przewodnim jest zima.

Gmina Małkinia Górna laureatem konkursu "Samorząd Promujący Zdrowie" (zdjęcia)

24 grudnia 2022, UG Małkinia Górna, red. Elżbieta Krajewska

III edycja Konkursu "Samorząd Promujący Zdrowie".

Absolwent "Koperniczka" laureatem

19 listopada 2022, BASF Polska, Politechnika Warszawska, red. Kacper Jaworowski

Były uczeń ostrowskiego liceum członkiem zwycięskiego zespołu.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]