Po świetnym meczu - Sokół wygrywa w Warszawie (wideo)

Dodano: 23 stycznia 2023 11:16, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ostrowscy koszykarze z kolejnym udanym wyjazdem do stolicy. O zwycięstwie przesądziła dogrywka.
Sokół Ostrów Mazowiecka wybrał się na kolejny mecz do Warszawy. Tym razem przeciwnikiem była Profbud Legia Warszawa.

Spotkanie 18. kolejki II Ligi mężczyzn, było rozgrywane na hali OSiR Bemowo. Pierwsza kwarta zaczęła się dobrze dla gospodarzy, prowadzili prawie do jej końca, kiedy to Sokół wziął się za odrabianie strat i zakończył z sześciopunktową przewagą, wynikiem 13:19. Druga kwarta była wyrównana, oba kluby punktowały podobnie, jednak wywalczona w pierwszej części przez "Sokoły" przewaga, działała na ich korzyść. Trzecia kwarta wyglądała podobnie do pierwszej. To Akademia Legii prowadziła grę, zdołała odrobić straty i wyjść na nieznaczne prowadzenie. Pod koniec trzeciej kwarty, powtórzyła się sytuacja z pierwszej. To Sokół wyglądał i punktował lepiej. Taki stan miał miejsce aż do niecałych 4 minut do zakończenia meczu. Wtedy koszykarze OKK rozluźnili się, a młodzi "Legioniści" wykorzystali to, odrabiając 13 punktów straty i doprowadzając do dogrywki, trafiając dwie trójki w ostatnich 30 sekundach. Ta sytuacja zadziałała orzeźwiająco na "Sokoły". Podopieczni Marka Łodygi w dogrywce zagrali mocniej w obronie i wygrali dogrywkę, jednocześnie rewanżując się za pechową przegraną w pierwszej rundzie w Ostrowi.

Najwięcej punktów dla Sokoła - po 23 - zdobyli Jakub Brandys i Mateusz Zozuń. Trzecim najlepiej punktującym graczem był Adam Lisewski - 16 pkt.

Wśród koszykarzy prowadzonych przez Łukasza Łobodę najlepiej punktowali Marcin Zarzeczny - 20, Mateusz Bryniarski - 19 oraz Benjamin Didier-Urbaniak - 17.

Nasi koszykarze rozegrają następny mecz na własnej hali, w sobotę, 28 stycznia 2023 o godz. 17:00, z Rosiem Pisz. Kluby dzielą 4 punkty i 5 miejsc w tabeli. Goście wyglądają jednak dużo lepiej w spotkaniach domowych, dlatego Sokół liczy na wyrównany, chociaż ciężki, pojedynek zakończony zwycięstwem.

Profbud Legia Warszawa 84:90 Sokół Ostrów Mazowiecka
(13:19) (19:19) (19:22) (24:15) (9:15)

Źródło zdjęć: FIBA LiveStats

Na zakończenie 17. kolejki gier - wygrana Sokoła!

Sokół poniósł domową porażkę (wideo)

7 stycznia 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Rewanż na Turze Basket, nie poszedł po myśli Sokoła.

Zdecydowana porażka Sokoła (wideo)

18 grudnia 2022, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W sobotnie popołudnie ostrowski Sokół zmierzył się na wyjeździe ze Zniczem Basket Pruszków. "Sokoły" zaliczyły wysoką porażkę.