Sokół zapolował. Ostrowscy koszykarze z ósmym zwycięstwem! (wideo)

Dodano: 13 lutego 2023 12:53, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Podopieczni Marka Łodygi wygrali w 21. kolejce z klubem AZS UJK Kielce 86:83. Ostrowski Sokół z 27 punktami na koncie zajmuje 9. pozycję w ligowej tabeli.

Po ostatniej, wysokiej porażce z Rosiem Pisz oraz dwutygodniowej przerwie, spowodowanej nieparzystą liczbą klubów w grupie B drugiej ligi, Sokół przystąpił do meczu z kieleckim AZS UJK wypoczęty oraz zmotywowany. Goście nie zamierzali jednak dać się pokonać łatwo i przyjemnie.

Pierwsza kwarta to solidna wymiana ciosów. O tym jak bardzo wyrównana była, może powiedzieć wynik 23:27. W pierwszej kwarcie dobrze wyglądał młody zawodnik AZS-u Piotr Łosiak (ur. 05.03.2008). Druga kwarta to wyjście na prowadzenie Sokoła, następnie odwrócenie losów przez "Akademików", później znów lepsza gra OKK i ostatecznie zakończenie kwarty remisem 42:42. Po przerwie inicjatywę przejął Sokół.

Trzecia kwarta to wypracowanie znaczącej przewagi. "Sokołom" udało się zdobyć aż 30 punktów, przy 16 punktach kielczan. W czwartej, ostatniej kwarcie, koszykarze AZS UJK próbowali wrócić do gry, jednak Sokół odrabiał stracone punkty, a na dwie minuty przed końcem ostrowianie mieli 15-punktową przewagę, najwyższą w całym meczu. W tym momencie gracze Sokoła rozluźnili się, a podopieczni Rafała Gila poczuli szansę na zwycięstwo, ewentualnie doprowadzenie do dogrywki. Goście w minutę wykonali dwunastopunktowy run, a OKK w ostatnich 30 sekundach popełnił aż 3 straty. Ostatecznie to Sokół wyszedł zwycięsko, a spotkanie zakończyło się wynikiem 86:83.

Najlepiej punktującym koszykarzem gospodarzy był Patryk Łysiak, który zdobył "oczko", czyli 21 pkt. Kolejni to Jakub Brandys - 16 pkt oraz Mateusz Łączyński - 15 pkt, ten jednak spędził na parkiecie ponad 5 minut mniej.

Spośród graczy Rafała Gila najwięcej "wyrzucił" Patryk Lis, któremu udało się zdobyć 28 punktów. Drugim najlepszym rzucającym był Białorusin Dzmitryj Machnacz, który dopisał 19 punktów dla swojej drużyny. Trzeci był Piotr Osiakowski z 12 punktami, wszystkimi zdobytymi z gry.

Już za dwa dni, 15 lutego 2023, Sokół pojedzie do Białegostoku, gdzie zmierzy się z klubem Żubry Chorten. Mecz rozegrany zostanie o 18:30 w Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku, przy ul. Świerkowej 20a.

Sokół Ostrów Mazowiecka 86:83 AZS UJK Kielce
(23:27) (19:15) (30:16) (14:25)

Źródło zdjęć: FIBA LiveStats

Zakończyła się 9. edycja Festiwalu Szachowego "Wąsewska Wieża" (zdjęcia)

13 lutego 2023, Dariusz Morawski, red. Kacper Jaworowski

Rywalizowało 175 zawodników, którym rozdano 45 medali, 22 puchary i 4 nagrody pieniężne.

Wielki sukces ostrowskiego zawodnika, uzyskał czwarty wynik w kraju (zdjęcia)