Spotkanie noworoczne organizacji pozarządowych gminy Andrzejewo (zdjęcia)

Dodano: 15 lutego 2023 13:48, Autor: UG Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Spotkanie noworoczne połączone z balem karnawałowym, w którym brały udział organizacje pozarządowe gminy Andrzejewo. Było poważnie, a jednocześnie zabawnie.
W sobotę, 11 lutego 2023 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Andrzejewie odbyło się spotkanie noworoczne organizacji pozarządowych gminy Andrzejewo. Tegorocznymi gospodarzami spotkania byli: Koło Gospodyń Wiejskich Przeździecko-Grzymki oraz Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera.

Prowadzącym wydarzenia był Wojciech Strzeszewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie, który w pierwszej kolejności powitał zebranych gości i poprosił o zabranie głosu. Każda z organizacji przybliżyła w kilku słowach kierunki swoich działań. Następnym punktem spotkania były zaplanowane konkursy. Przed każdą konkurencją powoływana została komisja sędziowska.

W konkursie muzycznym wzięły udział trzy panie, które zajęły kolejno miejsca:
1. Katarzyna Murawska z KGW Przeździecko-Grzymki;
2. Wiesława Jastrzębska z KGW Zaręby-Warchoły;
3. Teresa Litwa z Klubu Seniora.

Następną zabawą był konkurs taneczny, w którym udział wzięło 5 chętnych par. Uczestniczy zatańczyli dwa tańce: walca i polkę. Punktacja była niezwykle wyrównana i wyglądała następująco:
1. Alina Kowalczyk i Anna Sienicka;
2. Agnieszka i Rafał Łuniewscy oraz Andrzej i Renata Majewscy;
3. Karol Dąbkowski i Milena Nagórka oraz Marzena i Adam Rykaczewscy.

W kolejnym konkursem były wybory Miss Koła Gospodyń Wiejskich. W zabawie wzięły udział przedstawicielki każdej z zebranych organizacji. Panie zaprezentowały strój sportowy i wieczorowy oraz odpowiedziały na kilka pytań, a wyniki wyglądały następująco:
1. Agnieszka Łuniewska Miss Koła Gospodyń Wiejskich;
2. Iwona Tymińska I Wicemiss Koła Gospodyń Wiejskich;
3. Katarzyna Murawska II Wicemiss Koła Gospodyń Wiejskich;
4. Teresa Gumiężna Zaręby-Warchoły Miss Publiczności;
5. Danuta Mrozowska Miss Gracji.
REKLAMA


Gospodarze przewidzieli konkurs-niespodziankę. Prowadzący Wojciech Strzeszewski poprosił o zgłoszenie ochotników, po czym wyjaśnił zasady konkursu. Zabawa polegała na udojeniu jak największej ilości mleka w ciągu 1 minuty. Zwycięzcami w tej konkurencji zostali:
1. Andrzej Majewski;
2. Michał Murawski;
3. Bogumiła Zaremba.

Ostatnim konkursem był konkurs kulinarny podzielony na dwie kategorie dania na słono oraz na słodko. Po spróbowaniu potraw Komisja jednogłośnie ogłosiła zwycięzców w konkursach. W kategorii dania na słono zwyciężyli:
1. Sakiewki KGW Przeździecko-Grzymki;
2. Pasztet z królika KGW Zaręby-Warchoły;
3. Piersi z kurczaka z pieczarkami w śmietanie KGW Króle Duże.

W kategorii na słodko natomiast zwyciężyli:
1. Tort lewitujący z KGW Pęchratka Mała;
2. Pączki z KGW Ruskołęka Stara;
3. Tort KGW Zaręby-Warchoły.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i podziękowania za odwagę oraz zaangażowanie, a zwycięscy dostali drobne nagrody rzeczowe. Po zakończeniu zabaw i konkurencji został czas przeznaczony na taniec i integrację.

W wydarzeniu wzięli udział liczni goście: Mirosław Augustyniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Józef Rostkowski Wicestarosta Ostrowski, Marcin Płotczyk Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Andrzejewie, księża z tutejszej parafii ks. proboszcz Jerzy Kruszewski oraz ks. Andrzej Zieliński, a także radni oraz sołtysi z terenu gminy. Wśród organizacji pozarządowych znaleźli się przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Zaręby-Warchoły, Starej-Ruskołęki, Króli Dużych oraz Pęchratki Małej, Klubu Seniora z Andrzejewa, Towarzystwa Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej oraz Rycerze Kolumba.


Zobacz również

Bal karnawałowy UTW w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

14 lutego 2023, Mariusz Kulesza, red. Kacper Jaworowski

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, spędzili sobotnie popołudnie w doborowym towarzystwie i bawili się na balu karnawałowym.

Bal studniówkowy ostrowskiego "Ekonomika" (zdjęcia, wideo)

12 lutego 2023, Kacper Jaworowski

Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej zakończył sezon studniówkowy w powiecie ostrowskim. Zobacz, jak bawiła się młodzież!

Podjęto uchwałę w sprawie odwołania skarbnika gminy Andrzejewo (zdjęcia)

10 lutego 2023, UG Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Ewa Godlewska, skarbnik gminy przez przeszło 30 lat, złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

MI-4 Anna Jagodzińska

ul. Plac Ks. Anny Mazowieckiej 4
07-300 Ostrów Mazowiecka

Nowe kserokopiarki - gwarancja jakości!

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]