Obchody 65-lecia ZS CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia, wideo)

Dodano: 16 marca 2023 20:09, Autor: Kacper Jaworowski

Szkoła w Starym Lubiejewie istnieje już 65 lat. Z tej okazji zorganizowano uroczystość na którą zaproszono wielu gości, z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wiceprezesem Rady Ministrów, Henrykiem Kowalczykiem na czele.
REKLAMA


Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie świętował piękną rocznicę. To już 65 rok, gdy szkoła jest z nami. "Urodzinowa" uroczystość miała miejsce w środę, 15 marca 2023 i rozpoczęła się od mszy świętej w intencji szkoły, w parafii pw. WNMP w Ostrowi Mazowieckiej, którą odprawił proboszcz parafii, ostrowski dziekan, ks. Jan Okuła. Po mszy goście przenieśli się do Muzeum Dom Rodziny Pileckich, gdzie mieli okazję zobaczyć wystawę stałą, po której oprowadzał sam dyrektor placówki, Karol Madaj.

Po muzeum przyszedł czas na oficjalną cześć, która odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Oficjalnie powitano gości - a na liście było ich bardzo wielu - następnie wypowiedział się dyrektor ZS CKR, Roman Malicki, który podsumował okres ostatnich pięciu lat, a więc czas od momentu gdy odbył się okrągły, sześćdziesiąty jubileusz szkoły.

- Chciałbym Państwu serdecznie podziękować i naprawdę moje serce jest dzisiaj pełne radości, że wszyscy odpowiedzieliście tak bardzo pozytywnie na nasze zaproszenia.Warto było nie spać do trzeciej - rozpoczął sympatycznie dyrektor, nawiązując do tego, ile osób trzeba było zaprosić.

- Z pełną świadomością - patrząc na naszą szkołę - chciałem powiedzieć, że dzięki współpracy z właśnie Państwem, dzięki temu, że organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nasza szkoła kwitnie i nie boję się powiedzieć, jest taką perełką na mapie szkół ponadpodstawowych w naszej najbliższej okolicy. Mam nadzieję, że to co zostało do tej pory wykonane będzie owocowało w przyszłości i Państwo tak jak do tej pory nas wspieraliście, tak dalej będziecie nas wspierali - mówił Roman Malicki, a następnie przedstawił prezentację podsumowującą ostatnie lata. Przedstawił również statystyki, które pokazały jak rozwija się szkoła.

Swoje przemówienie wygłosił również Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi, a także wicepremier RP.

- Szkoła w Starym Lubiejewie ma 65 lat. Niektórzy powiedzą, że to dużo, a inni, że mało, bo są szkoły ponad stuletnie. Mimo że jest młoda, zasłynęła w okolicy swoją jakością kształcenia, wychowania młodzieży. Bywałem w tej szkole bardzo często i przyznaję, że tak dobrze ułożoną, wychowaną młodzież, rzadko można spotkać w innych szkołach - rozpoczął Kowalczyk.

- Bez znakomitej bazy dydaktycznej, bez nowoczesnych maszyn, trudno o dobre wykształcenie rolnicze. Wszak rolnik to jeden z najtrudniejszych zawodów. Wymaga wszechstronnej wiedzy: ekonomicznej, mechanicznej, cyfrowej, teraz już ogromnej, ale też przyrodniczej - podkreślił, nawiązując do rolnictwa.

Następnie dyrektor Roman Malicki wspólnie z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi Henrykiem Kowalczykiem wręczyli medale, nagrody oraz odznaczenia.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnią służbę:
- złoty Barbarze Książek;
- srebrny Annie Wierzbowskiej.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz wiceprezes Rady Ministrów Henryk Kowalczyk przyznał odznaki "Zasłużony dla Rolnictwa":
- Andrzejowi Barchanowiczowi;
- Marcie Falbowskiej;
- Maryli Król-Jankowskiej;
- Remigiuszowi Wasilowi.

Dyrektor Roman Malicki wręczył medale: "Zasłużony dla ZS CKR w Starym Lubiejewie". Odznaczenia otrzymali:
- Henryk Kowalczyk - wicepremier RP, minister rolnictwa i rozwoju wsi
- Krzysztof Radomski - generał broni, Szef Inspektoratu Kontroli Wojskowej
- Marek Zagórski - poseł
- Anna Radecka - dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w MRiRW
- dr Jan Okuła - ksiądz dziekan
- prof. dr hab. Marek Gugała - prorektor ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach
- Jerzy Bauer - burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka
- Waldemar Brzostek - Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka
- Krzysztof Winiarski - dyrektor zarządzający Zespołem Młynów Jelonki Interchemall
- Sławomir Wróblewski - dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Sokołowie Podlaskim
- Michał Skłodowski- właściciel Marketu Budowlanego Skłodowscy
- Krystyna Szepietowska - Firma Gama Group Szepietowscy
- Ryszard Gocłowski - właściciel wielkoobszarowego gospodarstwa rolnego
- Małgorzata Jasińska
- Bartosz Kublik - prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej
- Irena i Kazimierz Rupińscy - właściciele zakładu Produkcji Kruszyw "Rupińscy"
- założyciele szkoły - Czesława i Zdzisław Kuczyńscy

Dodatkowo nagrodzeni zostali nauczyciele, za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej:
- Stanisław Antoniak;
- Anna Chrzczonowska;
- Małgorzata Gajewska;
- Jerzy Jastrzębski;
- Sławomir Konarzewski;
- Krzysztof Markowski;
- Andrzej Sakowicz;
- Alina Sobotka;
- Małgorzata Wójcicka.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszła kolej na część artystyczną przygotowaną przez młodzież uczęszczającą do placówki, następnie każdy z obecnych na uroczystości dostał mały upominek - czekoladę, drobne gadżety i okolicznościową publikację.

Ostatnim punktem było otwarcie budynku "B", czyli pracowni gastronomicznych. Po uroczystym przecięciu wstęgi przez dyrektora i oficjeli, ks. Jan Okuła poświęcił nowe pracownie gastronomiczne. Goście wybrali się na krótką wycieczkę po nowej części placówki.

Do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie uczęszcza obecnie 320 uczniów kształcących się w zawodach takich jak technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik architektury krajobrazu czy mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Dodatkowo 78 osób uczestniczy w Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych dla Dorosłych.Zobacz również

Wyróżniający się uczniowie otrzymali stypendia Dyrektora Szkoły ZS CKR w Starym Lubiejewie

8 marca 2023, ZS CKR Stare Lubiejewo, red. Elżbieta Krajewska

Nagrodzeni nie tylko osiągnęli wysokie wyniki w nauce ale są aktywni na forum klasy i szkoły.

Uczniowie ZS CKR ze Starego Lubiejewa na targach Expo Sweet (zdjęcia)

6 marca 2023, ZS CKR Stare Lubiejewo, red. Elżbieta Krajewska

Młodzież z klas gastronomicznych obejrzała pracę mistrzów cukiernictwa oraz ich artystycznie wykonane torty oraz kompozycje kwiatowe z papieru jadalnego.

Tak wyglądała studniówka 2023 ZS CKR w Starym Lubiejewie (zdjęcia, wideo)

5 lutego 2023, Kacper Jaworowski

Młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie bawiła się w Sali Bankietowej "Euforia" w Ponikwi Dużej.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

ZHUP "MARK" S.C. Ryszard Kunka Marcin Kunka

ul. Sikorskiego 51A
07-300 Ostrów Mazowiecka

Meble wysokiej jakości na zamówienie!

Lewiarz Development Sp. z o.o.

ul. Wiejska
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Przy Wiejskiej - wkrótce w sprzedaży!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]