Wyjazd do Mińska Mazowieckiego nieudany dla Sokoła

Dodano: 17 marca 2023 11:43, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Sokół udał się na mecz wyjazdowy do Mińska Mazowieckiego. Lokalny Probasket zaliczył ósme zwycięstwo w sezonie, wygrywając z Sokołem ponad 100 punktami!

Koszykarze Sokoła rozegrali mecz z Probasketem Mińsk Mazowiecki, w ramach 27. kolejki koszykarskiej 2 ligi mężczyzn.

Mecz do połowy miał bardzo zacięty przebieg. Pierwsza kwarta była wyrównana, ale zakończyła się na korzyść Sokoła, wynikiem 22:26. Druga była lepsza w wykonaniu gospodarzy, a podczas przerwy na tablicy widniał wynik 53:51.

Trzecia kwarta - po przerwie - była bardzo wyrównana, bo zakończyła się wynikiem 21:20. Cały czas oba kluby mogły odnieść zwycięstwo. Wyrównany pojedynek toczył się do do 3. minuty czwartej kwarty, niestety potem coś wydarzyło się u "Sokołów", a gospodarze grali na bardzo wysokiej skuteczności (w całym spotkaniu rzuty za 2 - 74,9% skuteczności oraz rzuty za 1 - 95% skuteczności) i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 105:86.

Krzysztof Grudzień, kapitan gospodarzy, zdobył 29 punktów. Rafał Król, grający trener, również pokazał wysoką skuteczność dopisując swoim podopiecznym 27 pkt do konta. Trzecim najlepiej rzucającym był Jakub Zabłocki, który zdobył 25 punktów.

Wśród graczy Sokoła, najlepszym strzelcem w spotkaniu był Mateusz Zozuń, który zdobył 21 punktów, a także popisał się 100% skutecznością rzutów za 2. Kolejnymi byli: Patryk Łysiak - 19 pkt oraz Mateusz Łączyński - 16 pkt.

Sokół w następnej kolejce zmierzy się z Energą Basket Warszawa. Kolejne spotkanie odbędzie się już jutro, 18 marca 2023 o godz. 18:00, na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 369 im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego, przy ul. S. Przybyszewskiego 45 w Warszawie.

Probasket Mińsk Mazowiecki 105:86 Sokół Ostrów Mazowiecka
(22:26) (31:25) (21:20) (31:15)

Źródło zdjęć: FIBA LiveStats

Trójka wygrywa pewnie z Sokołem (wideo)

14 marca 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Wyjazdowy mecz zakończył się porażką Sokoła. Gospodarze zdominowali wszystkie aspekty gry.