Małkińscy piłkarze urwali punkty liderowi!

Dodano: 19 marca 2023 18:42, Autor: MKS Małkinia, red. Kacper Jaworowski

W pierwszym meczu po przerwie zimowej, drużyna MKS Małkinia zdobyła cenny punkt z liderem rozgrywek, Orłem Unin.

Inauguracja rundy wiosennej sezonu 2022/2023 w lidze okręgowej, gr. Siedlce, zakończyła się niezłym wynikiem dla piłkarzy MKS-u Małkinia. Narzekać za to może Orzeł Unin, lider rozgrywek, który przez remis zmniejszył przewagę nad drugim w tabeli Sępem Żelechów do 4 punktów.

Mecz rozegrany został w niedzielę, 19 marca 2023 o godz. 15:00. Spotkanie rozegrane zostało na neutralnym gruncie w miejscowości Gończyce na boisku ze sztuczną murawą. Co ciekawe, zespół Orła na 5 dni przed meczem z MKS-em Małkinia zmienił trenera. Obowiązki trenera pierwszej drużyny przestał pełnić Piotr Szymański, a zastąpił go Janusz Kowalski.

Pierwsza połowa nie była porywająca, można powiedzieć, że drużyny "badały siebie" i nie oddały zbyt dużo strzałów. W jednej z sytuacji świetnie spisał się bramkarz MKS-u Sekuła, który pewnie interweniował przy strzale Meloyana. Druga połowa była dużo lepsza do oglądania, oba kluby miały swoje sytuacje, jednak wynik się nie zmienił.

W kolejny weekend MKS Małkinia przyjmie na swoim boisku Watrę Mrozy.

Orzeł Unin 0:0 MKS Małkinia

KS Ostrovia rozpoczęła rundę wiosenną. Mecz na neutralnym boisku był bardzo słaby, remis na sam koniec spotkania uratował kapitan zespołu, Dawid Wilczewski.