Bardzo wysoka porażka Sokoła (wideo)

Dodano: 21 marca 2023 06:00, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Sokół zmierzył się z Energą Basket Warszawa. Spotkanie było niesamowicie jednostronne, OKK stracił ponad 110 punktów!
Zawodnicy Marka Łodygi w ramach 28. kolejki grupy B 2 ligi mężczyzn, skrzyżowali rękawice z Energą Basket Warszawa. Warszawiacy od początku postawili trudne warunki, pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 17:27. Druga kwarta jeszcze bardziej pokazała kto jest dominującą stroną, bo Energa zdobyła podobną liczbę punktów, za to "Sokoły" rzucały coraz gorzej. Po przerwie Warszawiacy wręcz zmiażdżyli Sokoła i zamknęli mecz, wynik trzeciej kwarty to 11:34! Czwarta kwarta to już formalność - koszykarze Energi Basket rozluźnili się. Ostatecznie mecz zakończyń się wynikiem 54:112.

Najskuteczniejszym koszykarzem Sokoła był Patryk Łysiak, który zdobył 17 punktów. Kolejnym strzelcem byli Mateusz Łączyński - 14 punktów i Maciej Król - 9 punktów.

Najlepiej rzucającym w drużynie Axela Olesiewicza był Mateusz Górka, który powiększył zdobycz swojego klubu o 18 pkt. Drugim najlepszym był Wojciech Rajkowski, który zdobył 13 pkt. Trzech kolejnych zawodników - Szymon Soszyński, Damian Tokarski oraz Jakub Szumert zdobyli po 11 punktów, jednak ten ostatni potrzebował do tego najmniej czasu.

Następne spotkanie Sokół rozegra na wyjeździe, z Kolejarzem Basket Radom. Mecz odbędzie się w sobotę 25 marca 2023 o godz. 15:00, w Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31, przy ul. Białej 6 w Radomiu.

Sokół Ostrów Mazowiecka 54:112 Energa Basket Warszawa
(17:27) (11:26) (11:34) (15:25)

KS Ostrovia rozpoczęła rundę wiosenną. Mecz na neutralnym boisku był bardzo słaby, remis na sam koniec spotkania uratował kapitan zespołu, Dawid Wilczewski.

Wyjazd do Mińska Mazowieckiego nieudany dla Sokoła

17 marca 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Sokół udał się na mecz wyjazdowy do Mińska Mazowieckiego. Lokalny Probasket zaliczył ósme zwycięstwo w sezonie, wygrywając z Sokołem ponad 100 punktami!

Trójka wygrywa pewnie z Sokołem (wideo)

14 marca 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Wyjazdowy mecz zakończył się porażką Sokoła. Gospodarze zdominowali wszystkie aspekty gry.