Ruszyła kwalifikacja wojskowa. Sprawdź, co wiedzieć przed zgłoszeniem się!

Dodano: 17 kwietnia 2023 11:25, Autor: WCR Wyszków, red. Kacper Jaworowski

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa w Polsce potrwa od 17 kwietnia do 21 lipca. Jednym z pierwszych rejonów kwalifikacji jest ten administrowany przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Wyszkowie.
Zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Mazowieckiego z dnia 23 marca 2023 r. o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2023 r. powiatowe komisje lekarskie na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Wyszkowie przeprowadzą kwalifikację wojskową na terenie powiatu pułtuskiego, ostrowskiego i wyszkowskiego.

Jako pierwsza ruszyła kwalifikacja dla powiatu pułtuskiego. Przeprowadzona będzie w dniach 17 kwietnia-4 maja 2023 w godz. od 8:30 do 14:30. Następnie WCR zawędruje do powiatu ostrowskiego, gdzie prowadzona będzie w dniach 4 maja-25 maja 2023 w godz. od 8:00 do 16:00. Na koniec, w dniach 8 maja-29 maja 2023, w godz. od 8:00 do 14:00 rekrutacja będzie prowadzona na terenie powiatu wyszkowskiego.
REKLAMA


Do kwalifikacji powinni stanąć:
- mężczyźni urodzeni w 2004 roku;
- mężczyźni urodzeni w latach 1999-2003, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;
- osoby, które w latach 2021 i 2022 zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej, a także te uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności, o którym mowa w art. 64 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny, przed dniem zakończenia kwalifikacji wojskowej
- kobiety urodzone w latach 1999-2004 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2022/2023 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny.

Warto pamiętać, że osoby, które ukończyły 18 lat, a nie ukończyły 60 roku życia i nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, mogą zgłosić się do kwalifikacji na własne życzenie. Natomiast osoby, które z jakichś przyczyn nie mogą stawić się w wyznaczonym terminie, powinny zawiadomić o tym wójta, burmistrza bądź prezydenta.

Źródło zdjęć: WCR Wyszków

Zobacz również

Przysięga wojskowa Terytorialsów z północnego Mazowsza w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

1 kwietnia 2023, Elżbieta Krajewska

39 ochotników 5MBOT składających dzisiaj przysięgę pochodziło z naszego miasta i okolic.

Rekruterzy z Wojsk Obrony Terytorialnej spotkali się z uczniami klas mundurowych (zdjęcia)

18 marca 2023, ZS nr 1 im. W. Pileckiego, red. Elżbieta Krajewska

Uczniowie "Rubinka" sprawdzili swoje umiejętności w poszczególnych blokach zajęć.

Promowanie służby wojskowej w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

1 marca 2023, Elżbieta Krajewska

Spotkanie uczniów z przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży

ul. Studencka 19
18-400 Łomża

Czołowe lokaty w ogólnopolskich rankingach szkół wyższych!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]