Dzień dziecka równo za miesiąc. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Ostrowi? (wideo)

Dodano: 1 maja 2023 17:13, Autor: MDK Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Pierwszy dzień tegorocznych Dni Ostrowi będzie przeznaczony dla najmłodszych. To atrakcje organizowane przez Miejski Dom Kultury.

Historia Międzynarodowego Dnia Dziecka


Międzynarodowy Dzień Dziecka to wyjątkowe święto, ponieważ tyczy się ono najmłodszych członków społeczeństwa. W wielu krajach świętuje się je 20 listopada, czyli w rocznicę uchwalenia Deklaracji praw dziecka, przygotowanej przez Radę Gospodarczą i Społeczną Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Pierwsze obchody w Polsce odbyły się 22 września 1929, pod nazwą Święto Dziecka. Tego dnia dzieci rozpoczynały dzień poranną mszą, a następnie udawały się do szkoły, gdzie odbywano żartobliwe lekcje, w których uczestniczyli rodzice, rozdawano cukierki zakupione ze środków pozyskanych ze zbiórek publicznych, nierzadko też odbywaly się wycieczki. Tak było do 1949 roku, bo od 1950, wzorem innych państw socjalistycznych, Międzynarodowy Dzień Dziecka zaczął odbywać się 1 czerwca i tak zostało do dziś.

Co ciekawe w Niemczech dzieci swój dzień mają dwukrotnie, chociaż oficjalną datą jest 20 września, to w praktyce obchodzony jest również w czerwcu (20 września - dzień dziecka w RFN, wzorem ONZ-u oraz 1 czerwca, dzień dziecka w NRD, wzorem demoludów).

Co przygotował MDK?


Dzień Dziecka w Ostrowi Mazowieckiej, będzie włączony w obchody 19. Dni Ostrowi Mazowieckiej. W czwartek, 1 czerwca 2023, dzieci mogą spędzić czas na świeżym powietrzu, bo w Ogródku Jordanowskim, przy ul. Różańskiej 2, od godz. 12:00 będzie dostępne kino plenerowe. Miejski Dom Kultury przygotował dla najmłodszych trzy produkcje - "Jak ukraść księżyc?" o godz. 12:00, "Rodzina Adamsów 2" o godz. 14:00 oraz "Jurassic World" o godz. 17:00.

W międzyczasie dostępna będzie fotobudka od Havana 360, która pojawi się o godz. 14:00. Oprócz tego w "Jordanku" będzie można wziąć udział w wielu zabawach, wykonać tatuaże brokatowe oraz malowanie twarzy.
REKLAMA


Jak ukraść księżyc
W pewnym miejscu na Ziemi poznajemy Gru, który planuje najzuchwalszą kradzież na Ziemi - zamierza ukraść księżyc! Gru jest wyposażony w arsenał miotaczy laserów służących do obezwładniania, zamrażania, posiada wszelkie maszyny do walki w powietrzu i na ziemi - zmiecie wszystko co stanie mu na drodze. Aż do momentu, gdy na jego drodze pojawia się trzy, małe sierotki: Margo, Edith i Agnes. To właśnie one zobaczą w nim coś czego nikt inny nie mógł zobaczyć: potencjalnego kandydata na Tatę.


Rodzina Addamsów 2
U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł - wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś.


Jurassic World
Każdego roku do Parku Jurajskiego na Isla Nublar przybywają miliony turystów, by z bliska podziwiać odtworzone genetycznie dinozaury. Tymczasem w laboratoriach trwają prace nad kolejnymi mutacjami genetycznymi, w wyniku których naukowcy powołują do życia dinozaura o cechach tyranozaura, karnotaura i welociraptora. Monstrum jest większe, groźniejsze, inteligentniejsze i... wymyka się spod kontroli.


Opisy filmów pochodzą od oficjalnych dystrybutorów.

Źródło zdjęcia: MDK Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Dzieje się w Ostrowi Mazowieckiej w maju

1 maja 2023, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Przedstawiamy wydarzenia kulturalne i sportowe w maju 2023 roku w Ostrowi Mazowieckiej.

Małkinia Górna zaprasza na obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

1 maja 2023, UG Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Wójt Gminy serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania, a także wywieszenia flag z okazji nadchodzącego święta flagi.

Wspólne obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Ostrowi Mazowieckiej

1 maja 2023, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Włodarze miasta, gminy i powiatu zapraszają wszystkich mieszkańców na wspólne obchody.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

ŚWIAT ZAPROSZEŃ

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Zaproszenia, firmowe kartki świąteczne i inne

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]