Małkinianie nie dali rady Gołąbkowi

Dodano: 7 maja 2023 21:33, Autor: MKS Małkinia, red. Kacper Jaworowski

Piłkarze MKS-u mierzyli się na wyjeździe z ULKS-em Gołąbek. W składzie brakowało napastnika, Marcina Sadowskiego, który tego dnia miał swój ślub.
Piłkarze MKS-u Małkinia w sobotę, 6 maja 2023, zmierzyli się z szóstym w tabeli ULKS Gołąbek w ramach 23. kolejki ligi okręgowej, gr. Siedlce. Oba kluby podchodziły do spotkania z wygraną w ostatnim meczu, oba liczyły na potrzymanie passy. W zespole MKS-u zabrakło Marcina Sadowskiego, który w tym dniu miał swój ślub.

Już w 5. minucie jeden z zawodników gospodarzy, Mateusz Michalak, musiał być zmieniony. Do końca pierwszej połowy nie oglądaliśmy żadnych zdarzeń. Obraz meczu zmienił się w doliczonym czasie gry, gdy bramkę do szatni zdobył Karol Kruszewski.

Po kwadransie drugiej połowy gospodarze zwiększyli swoją przewagę. Faulowany w polu karnym był Roman Bilinśkyj. Sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Maciej Chmielewski. Małkinianie odpowiedzieli w 80. minucie, a bramkę strzelił Michał Zawistowski. Niestety 6 minut później na 3:1 uderzył Jakub Ejsymont. Szansa na punkty dla graczy Rafała Marcyniuka była bardzo mała. W 90. minucie druga bramkę zdobył Michał Zawistowski, jednak nie starczyło już czasu na coś więcej.

Piłkarze z Małkini niestety przegrali, jednak po meczu nie było czasu na smutki. Szybko udali się na uroczystość do Marcina Sadowskiego, który powiedział "tak" swojej ukochanej - Katarzynie. Życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!

W następnej kolejce, już z Sadowskim w składzie, MKS Małkinia przyjmie na swoim boisku Kolektyw Oleśnicę. Mecz odbędzie się w środę, 10 maja o godz 17:30, na stadionie w Małkini Górnej.

ULKS Gołąbek 3:2 MKS Małkinia
K. Kruszewski 45'+, M. Chmielewski (k) 60', J. Ejsymont 86' - M. Zawistowski 80', 90'

Źródło zdjęcia: MKS Małkinia

Piłkarze MKS-u Małkinia wygrali 8 mecz w sezonie, a 7 przed własną publicznością.

MKS wraca do domu bez punktów

23 kwietnia 2023, MKS Małkinia, red. Kacper Jaworowski

Małkińscy piłkarze pojechali do Gończyc, gdzie zmierzyli się ze Zrywem Sobolew. Mecz nie należał do udanych.