Ciężki mecz z wiceliderem kończy się remisem (zdjęcia)

Dodano: 7 maja 2023 22:13, Autor: Kacper Jaworowski

Wieczorne zmagania na stadionie w Ostrowi Mazowieckiej przyniosły festiwal słupków i poprzeczek ze strony gości, a także korzystanie z nadarzających się okazji przez gospodarzy.
23. kolejka ligi okręgowej, gr. Ciechanów-Ostrołęka, przyniosła ciekawy mecz. W ostatniej kolejce piłkarze Roberta Wilczewskiego mierzyli się na wyjeździe z trzecią w tabeli Koroną Szydłowo. Tym razem przyszedł czas na domową potyczkę z wiceliderem, Kryształem Glinojeck.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu ostrowian. Przyjezdni za to pokazywali na co ich stać i czemu zajmują wysokie, drugie miejsce. Na szczęście dla naszych piłkarzy, na posterunku stał Rafał Grunwald oraz... obramowanie bramki. Jak zwykło się mówić w futbolu, niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było tym razem. W indywidualnej akcji ze skrzydła do środka ściął Ernest Augustyniak, uderzył w prawą stronę bramki i tak od 27. minuty Ostrovia mogła cieszyć się z prowadzenia. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po przerwie goście nie dominowali tak, jak w pierwszej połowie. Już po 5 minutach drugiej połowy "Kaesiacy" podwyższyli na 2:0. Bramkę zdobył Piotr Zacheja, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Mecz stał się bardziej wyrównany, ale także ostry. Piłkarze obu stron nie odstawiali nogi, a sędzia nie kwapił się do pokazywania kartek. Wydawało się, że Ostrovia pokona wicelidera i oddali jego marzenia o awansie, niestety w ostatnich 10 minutach zabrakło koncentracji. W 80. minucie przed szansą na zdobycie kontaktowego gola stanął Kamil Orzechowski. Wykorzystał on karnego, którego na ręku miał Rafał Grunwald. Sytuacja powtórzyła się w 91. minucie. Tym razem nasz bramkarz odprowadzał tylko piłkę wzrokiem.

W następnej kolejce Ostrovia pojedzie do Nowego Miasta, gdzie zmierzy się z lokalną Soną. Mecz zostanie rozegrany w środę 10 maja 2023 o godz. 17:30. Tego samego dnia, 30 minut później, Kryształ Glinojeck zagra u siebie z Wkrą Bieżuń. Czeka nas hitowy mecz na szczycie ligi, który może przesądzić o mistrzostwie.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:2 Kryształ Glinojeck
E. Augustyniak 27', P. Zacheja 50' - K. Orzechowski (k) 80', (k) 90+1'

Oba zespoły miały swoje sytuacje, jednak wydawało się, że mecz zakończy się remisem.

Piłkarki Ostrovii z porażką, jednak napsuły krwi liderkom (zdjęcia)