Słaby mecz Ostrovii. Czołowa piątka odjeżdza coraz dalej

Dodano: 11 maja 2023 17:03, Autor: Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ostrovia zmierzyła się w kluczowym pojedynku z Soną Nowe Miasto. Przed meczem drużyny dzieliło jedynie 3 punkty.
Po dobrym, chociaż nie bezbłędnym, spotkaniu z Kryształem Glinojeck w poprzedniej kolejce, piłkarze Ostrovii pojechali w środę, 10 maja 2023, do Nowego Miasta, by rozstrzygnąć ważny dla pierwszej piątki pojedynek. W rundzie jesiennej Ostrovia na własnym boisku wygrała 3:1.

Mecz rozpoczął się minutą ciszy. Była to forma upamiętnienia Sylwestra Boszko, zmarłego niedawno pierwszego prezesa klubu. W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej wyglądali gospodarze. Piłkarze Bartosza Kaczora częściej dochodzili do sytuacji i dużo częściej strzelali, jednak brakowało im skuteczności. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka, chociaż dość wcześnie, bo w 9. minucie spotkania, kiedy Wiktor Młudzikowski celnie uderzył z kilkunastu metrów.

Druga połowa przyniosła kompletną zmianę gry Ostrovii. Podopieczni Roberta Wilczewskiego nie ograniczali się do gry obronnej, przeprowadzali za to składne akcje ofensywne. Niestety żaden ze strzałów nie chciał wylądować w siatce. Gospodarzom za to przydarzyła się okazja do kontry, którą skrupulatnie wykorzystali. Gracze Sony wyprowadzili akcje skrzydłem, która zakończyła się prostopadłym podaniem w pole karne. Zawodnik tam się znajdujący odegrał do Szymona Sokołowskiego, a ten umieścił piłkę w siatce. Wynik spotkania ustalił w 86. minucie Konrad Wiktorowicz.

"Kaesiacy" wrócili do Ostrowi w kiepskich humorach. Nie mają jednak czasu na rozpamiętywanie, bo kolejny mecz już w tę sobotę. 13 maja 2023 o godz. 18:00, zmierzą się u siebie z Koroną Karolinowo.

Sona Nowe Miasto 3:0 Ostrovia Ostrów Mazowiecka
W. Młudzikowski 9', S. Sokołowski 75', K. Wiktorowicz 86'

Źródło zdjęcia: Facebook/Alicja Unierzyska

MKS Małkinia na własnym boisku mierzył się z Kolektywem Oleśnica. Kluby dzielą w tabeli 4 miejsca, różnica w meczu była widoczna.

Dobra passa przerwana. KS Wąsewo z porażką

11 maja 2023, KS Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Zmierzyły się ze sobą dwie drużyny będące blisko w tabeli. Kibice mogli zobaczyć wiele bramek, niestety dla wąsewian mecz zakończył się ich porażką.

Ciężki mecz z wiceliderem kończy się remisem (zdjęcia)

7 maja 2023, Kacper Jaworowski

Wieczorne zmagania na stadionie w Ostrowi Mazowieckiej przyniosły festiwal słupków i poprzeczek ze strony gości, a także korzystanie z nadarzających się okazji przez gospodarzy.