Przemysław Wechterowicz odwiedził bibliotekę w Broku (zdjęcia)

Dodano: 13 maja 2023 07:06, Autor: BP Brok, red. Elżbieta Krajewska

Przemysław Wechterowicz, autor książek dla dzieci, sztuk teatralnych i wierszy.
REKLAMANajbliższe dni to wyjątkowy czas w roku, w którym na różne sposoby promuje się czytelnictwo oraz biblioteki. Tegoroczny Tydzień Bibliotek rozpoczęto od spotkania autorskiego dla dzieci z Miejskiego Przedszkola w Broku, które odbyło się 8 maja 2023 roku .

Najmłodsi osobiście poznali pana Przemysława Wechterowicza, który opowiedział im o sobie i w obrazowy sposób opisał swoją codzienność. Następnie pisarz zaprezentował przedszkolakom swoje książki i przybliżył im historie zawarte w wybranych tytułach.

Przemysław Wechterowicz, autor książek dla dzieci, sztuk teatralnych i wierszy. Mieszka i pracuje w Warszawie. Bardzo dobrze rozumie dzieci, bo sam tak naprawdę nigdy nie dorósł. Pewnego dnia chciałby żeby jego książki były przetłumaczone na wszystkie języki świata. Do tej pory wydał 29 książek w Polsce, jedną na Tajwanie, po dwie we Fracji, Brazyli, Włoszech, Niemczech i Korei Południowej, cztery w Chinach, a kilka kolejnych już czeka na wydanie. Jego książki zdobyły wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą: Wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w Konkursie Książka Roku, Wyróżnienie PTWK, Nagroda Białego Kruka, Wyróżnienie na Międzynarodowych Targach Książki w Seulu oraz wiele pozytywnych recenzji czytelników.

Autor książek obrazkowych. Jego debiutancką książką były "Wielkie marzenia" wydane w 2008 roku. "W pogoni za życiem", "Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych" oraz "Czy ktoś widział zajączka?" to tylko niektóre opublikowane tytuły.

Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.Zobacz również

Dzieci radośnie spędziły czas w bibliotecznym ogrodzie (zdjęcia)

12 maja 2023, Kacper Jaworowski

Ogród MBP w Ostrowi Mazowieckiej był miejscem, gdzie wystawiono spektakl "Zaczarowany las Jasia i Małgosi" dla najmłodszych.

Gwiazdy sportu odwiedziły najmłodszych w Bogutach-Piankach (zdjęcia, wideo)

9 maja 2023, Kacper Jaworowski

Szkoła Podstawowa w Bogutach-Piankach przyjęła wyjątkowych gości. W ramach programu "Szkolny Klub Sportowy" pojawili się w niej wybitni sportowcy m.in. Kamila Lićwinko czy Tomasz Majewski.

Uczniowie ZPO Wąsewo zwiedzają Muzeum Północno-Mazowieckie (zdjęcia)

9 maja 2023, ZPO Wąsewo/Małgorzata Malicka, red. Elżbieta Krajewska

Uczniowie obejrzeli wspaniałą sztukę teatralną pt. "Niesamowite przygody skarpetek".

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]