Sąsiedzki mecz bez rozstrzygnięcia

Dodano: 17 maja 2023 12:26, Autor: MKS Małkinia, red. Kacper Jaworowski

Piłkarze MKS-u Małkinia udali się na niedaleki wyjazd do Kosowa Lackiego. Rywalem była tamtejsza Kosovia, zajmująca ostatnie miejsce w tabeli.
W ramach 25. kolejki ligi okręgowej, gr. Siedlce, piłkarze Rafała Marcyniuka zmierzyli się z Kosovią Kosów Lacki. Gospodarze mimo tego, że zajmują ostatnie miejsce w tabeli, zdołali wywieźć punkty w meczach z czołówką ligi, Watrą Mrozy oraz Orłem Unin. Ponadto w rundzie jesiennej MKS przegrał na własnym terenie z Kosovią, wynikiem 2:3.

Spotkanie rozgrywane w Kosowie Lackim na Stadionie Miejskim, rozpoczęło się we wtorek, 16 maja 2023 o godz. 17:30. Gospodarze rozpoczęli mecz bardzo żywo, doprowadzając do pierwszych sytuacji bramkowych. W 11. minucie spotkania, strzałem zza pola karnego w same okienko, popisał się Adam Domański. Nie trzeba było czekać długo na kolejną bramkę, bo już 6 minut później, wynik na 2:0 podwyższył Łukasz Zalewski. Drużyna MKS-u raczej nie tak wyobrażała sobie początek spotkania. Jedyna zdobycz małkinian w pierwszej połowie, to żółta kartka dla Mateusza Frydrycha.

Na drugą część piłkarze obu klubów wyszli w zmienionym składzie. U gospodarzy strzelca bramki zastąpił Konrad Zębrowski, a u gości Szymon Macioch został zmieniony przez Mateusza Rutkowskiego. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać do 60. minuty, wtedy też mecz się podostrzył. Strzałem z dystansu znów popisał się Adam, jednak tym razem Najgrodzki. Podopieczni Rafała Marcyniuka złapali więc kontakt z Kosovią. MKS na tym nie poprzestał. Dwóch piłkarzy dostało kartki, praktycznie minuta po minucie, a dobrym strzałem znów popisał się Najgrodzki. Niestety piłka zakończyła lot na poprzeczce. Wynik meczu zamknął Michał Zawistowski w 76. minucie.

Małkinianie następny mecz rozegrają w niedzielę, 21 maja 2023 o godz. 16:00. Przeciwnikiem będzie Sęp Żelechów, który przegrał na wyjeździe 4:1 z ŁDK Łosice.

Źródło zdjęcia: MKS Małkinia

Wraca "Majówka w Rostkach Wielkich". Pełne atrakcji wydarzenie już w tę sobotę!

15 maja 2023, UG Małkinia Górna, red. Kacper Jaworowski

Kolejna edycja lubianej, plenerowej imprezy dla małych i dużych. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na uczestników.

Kolektyw za słaby na Małkinię

11 maja 2023, MKS Małkinia, red. Kacper Jaworowski

MKS Małkinia na własnym boisku mierzył się z Kolektywem Oleśnica. Kluby dzielą w tabeli 4 miejsca, różnica w meczu była widoczna.