Przełamanie outsidera! Iskra przerywa fatalną passę

Dodano: 22 maja 2023 10:57, Autor: Iskra Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Lepiej późno niż wcale. Iskrze Zaręby Kościelne udało się zapunktować w przedostatniej ligowej kolejce.
W niedzielę, 21 maja 2023 o godz. 16:00, na boisku w Zarębach Kościelnych, doszło do spotkania między lokalną Iskrą a WKS-em Mystkówiec. Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli, jednak dzieli je 10 punktów.

Gospodarze po fatalnej rundzie jesiennej, nadal mieli serię przegranych na koncie, jednak widać było zalążki dobrej gry. Okazję do przełamania stanowił mecz z sąsiadem w tabeli, przedostatnim WKS-em Mystkówiec.

Goście słabo weszli w pierwszą połowę meczu. Już w 7. minucie bramkę głową zdobył Adam Niemira, po wyrzucie z autu. Iskra z prowadzenia cieszyła się tylko 2 minuty, bo wtedy zawodnicy WKS-u wyrównali. W 28. minucie spotkania ponownie strzelił Niemira, w taki sam sposób - głową po wrzucie z autu. Druga połowa kompletnie zmieniła obraz gości. Strzelili bramkę tuż po przerwie, w 46. minucie na tablicy wyników widniało już 2:2. Bramkę zdobył Karol Szczesny. Dalsza część meczu to dominacja WKS-u, jednak gościom brakuje skuteczności. Iskrze udaje się też kilka razy "szarpnąć", raz piłka ląduje w siatce, jednak sędzia odgwizduje spalonego.

Następną kolejkę gracze Iskry rozegrają w niedzielę, 28 maja 2023 o godz. 14:00, na wyjeździe w Jednorożcu. Tam zmierzą się z lokalnym Mazowszem.

Iskra Zaręby Kościelne 2:2 WKS Mystkówiec
A. Niemira 7' 28' - S. Szczubeł 9', K. Szczesny 46'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Pexels/Torsten Dettlaff

Zawistowski z dziką kartą na Red Bull Roof Ride Rookies!

22 maja 2023, Red Bull Roof Ride, red. Kacper Jaworowski

Pochodzący z Małkini Górnej Daniel Zawistowski, otrzymał tzw. dziką kartę na tegoroczną edycję ekstremalnych zawodów Red Bull Roof Ride.

Orz okazał się lepszy od Iskry

15 maja 2023, Iskra Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Iskra Zaręby Kościelne zmierzyła się na wyjeździe z Orzem Goworowo. Zamykający tabelę klub odniósł kolejną porażkę.

Gracze Iskry musieli się pogodzić z kolejną porażką

8 maja 2023, Iskra Zaręby Kościelne, red. Kacper Jaworowski

Po przerwie w 10. kolejce, piłkarze Iskry wrócili do gry. Czekał na nich ciężki przeciwnik, Świt Baranowo, a więc lider tabeli.