Piłkarki Ostrovii straciły bramkę na początku meczu. Potem strzeliły trzy

Dodano: 23 maja 2023 14:24, Autor: Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Podopieczne Michała Kacprzaka grały na wyjeździe ze Świtem Barcząca. Po pierwszej połowie pełnej bramek, druga była bardzo spokojna.
18. kolejka IV ligi kobiet, przyniosła rywalizację Świtu Barcząca z Ostrovią Ostrów Mazowiecka. Nasze panie wybiegły na boisko w niedzielę, 21 maja 2023 o godz. 17:00.

Mecz rozpoczął się dość dynamicznie. Kibice na trybunach mogli oglądać pierwszą bramkę już w 11. minucie, kiedy to po błędzie w obronie, Laura Mościcka wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać. Niestety dla piłkarek Świtu, po szybkiej bramce dalsza część spotkania nie poszła po ich myśli. Już niecałe 5 minut później bramkę dla Ostrovii z rzutu rożnego, zdobyła Karolina Piasecka. Po tej sytuacji Świt ruszył do ataku, przeprowadzając akcje skrzydłami oraz środkiem boiska. Jednak to piłkarki Ostrovii zdobyły kolejną bramkę. Celnym strzałem pod poprzeczkę popisała się Emilia Kraszewska. Ta sama zawodniczka jeszcze raz skierowała piłkę do bramki, pod koniec pierwszej połowy, gdy otrzymała piłkę od Michaliny Chrobot. Po zmianie stron druga połowa meczu to głównie gra defensywna. Obie drużyny rozbijały swoje ataki.

W następnej kolejce piłkarki Ostrovii na swoim stadionie przyjmą drugą drużynę Sportowej Czwórki Radom. Oba kluby są blisko siebie w tabeli, Ostrovia zajmuje 5. miejsce z 27 punktami, a Sportowa Czwórka II 3. miejsce z 34 punktami. Nadchodzące przeciwniczki Ostrovii wygrały swój mecz z Mazovią aż 5:0. Spotkanie zapowiada się interesująco i zostanie rozegrane w niedzielę 28 maja 2023 o godz. 18:00.

Świt Barcząca 1:3 Ostrovia Ostrów Mazowiecka
L. Mościcka 11' - K. Piasecka 16', E. Kraszewska 29', 45'

Źródło zdjęcia: Facebook/Ostrovia Ostrów Mazowiecka, Bari Media

W Wąsewie doszło do derbowego pojedynku. Lokalny KS przyjął na swoim gruncie Ostrovię.

Nasze dziewczyny z kolejną wygraną na koncie

15 maja 2023, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Po długiej majówce spowodowanej pauzą, podopieczne Michała Kacprzaka wróciły do gry. Na swoim boisku rozegrały dobry mecz z KU-AZS UW II Warszawa.

Piłkarki Ostrovii z porażką, jednak napsuły krwi liderkom (zdjęcia)