Tak wyglądała "Majówka w Rostkach Wielkich"! Świetna zabawa dla dużych i małych (zdjęcia, wideo)

Dodano: 24 maja 2023 15:39, Autor: Kacper Jaworowski

Piąta edycja majówki, przyciągnęła nie tylko spragnionych dobrej zabawy mieszkańców gminy, ale również piękną pogodę.
Od poniedziałku do piątku pogoda była nie była najlepsza. Sytuacja uległa poprawie wraz z rozpoczęciem "Majówki w Rostkach Wielkich". Wydarzenie to rodzinny piknik, odbywający się w ramach akcji "Postaw na rodzinę". Majówka rozpoczęła się w sobotę, 20 maja 2023 o godz. 15:00, od meczu piłki nożnej. Drużyny składały się z dzieci i młodzieży z gminy i rywalizowały ze sobą na boisku przy świetlicy w Rostkach Wielkich. Sędzią zawodów był Cezary Sierota.

Następnie o godz. 16:00 odbył się konkurs na najlepsze "majówkowe pierogi". Jury w składzie: Lucyna Narewska, Cezary Pietrzak, Anna Spalitabaka, dokonało degustacji i po naradach przyznało pierwsze miejsce Elżbiecie Moczarskiej za pierogi z kaszą gryczaną, boczkiem wędzonym i pieczarkami. Kolejne miejsca zajęły: Teresa Mikołajczyk za pierogi z ziemniakami i skwarkami oraz Alina Kuczyńska za pierogi pieczone z marchewką.

Kolejnym konkursem był profilaktyczny pt. "Bezpieczni w wakacje - bezpieczni na co dzień", który służył przypomnieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa, szczególnie w czasie zbliżającego się letniego okresu. W konkursie najlepsi okazali się Magdalena i Szymon Kalata. Kolejne miejsca zajęli Ewa i Karolina Faszczewskie oraz Lidia, Sylwia i Wiktor Kozikowscy.
REKLAMA


Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała wójt gminy, Bożena Kordek, o godz. 17:00. Po krótkim przemówieniu i podziękowaniu wszystkim, którzy pomogli w organizacji wydarzenia, rozdała nagrody biorącym udział w konkursach. Następnie na scenie pojawił się pierwszy zespół.

Pierwszy przed publicznością zaprezentował się zespół ludowy "Małkinianka", który wykonał m.in. "Wesoło mija nam czas" czy "Jadą goście". Kolejny na scenie pojawił się chór Cantilena, pod przewodnictwem Janusza Spaulenoka. Chórzyści wykonali specjalnie zaaranżowane utworu muzyki popularnej i rozrywkowej. Muzyczną gwiazdą była grupa "Dystans". Artyści wprowadzili publikę w taneczny nastrój, a także zachęcili do wspólnego śpiewania.

Podczas piątej edycji "Majówki" nie zabrakło również stoisk promocyjnych Urzędu Gminy oraz informacyjnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Małkini Górnej. Na terenie wydarzenia były też atrakcje dla najmłodszych - dmuchańce, gry i zabawy ruchowe, modelowanie balonów czy pokazy baniek mydlanych. Nie zabrakło również czegoś dla ciała, był grill i stoiska z obwarzankami, popcornem i watą cukrową.

Zobacz również

Dzień Dziecka z Kotłownią! Ostrowski teatr zaprasza na spektakl "Tuwim vs Brzechwa"

24 maja 2023, Teatr Scena Kotłownia, red. Kacper Jaworowski

Teatr Scena Kotłownia zaprasza na spektakl, który doskonale wpisuje się w Dzień Dziecka. "Tuwim vs Brzechwa", w reżyserii Rafała Swaczyny, to piękna opowieść bazowana na wierszach znanych polskich poetów.

Profesor Żaryn wygłosi prelekcję w Ostrowi

22 maja 2023, Ludzie z Pasją, red. Kacper Jaworowski

Ostrowskie Stowarzyszenie "Ludzie z Pasją" zaprasza na spotkanie Klubu Dyskusyjnego im. Tomasza Merty. Tym razem uczestnicy będa mogli wysłuchać prelekcji Jana Żaryna na temat Stefana Wyszyńskiego i Witolda Pileckiego.

Motocykle z epoki PRL-u zagoszczą w ostrowskim "Rubinku"

21 maja 2023, ZS nr 1 im. W. Pileckiego, red. Elżbieta Krajewska

Już wkrótce odbędzie się XII Wystawa Motocykli "Legendy PRL-u". Jak zawsze na boisku przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]