Przybyłych na wydarzenie serdecznie przywitała Beata Ponichtera, wójt gminy. Następnie zaprosiła ich na zwiedzanie miejsc ich młodości, lokalnej szkoły i biblioteki. Gośćmi podczas wizyty w szkole zaopiekował się obecny dyrektor placówki, Wojciech Strzeszewski. Oprowadził ich po szkole, pokazując zmiany, które w zaszły w ostatnich dziesięcioleciach. Przy pożegnaniu wszyscy dostali pamiątkowe długopisy z adresem mailowym szkoły oraz płyty wydane z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zawierające pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego "Iskra".
Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie Gminnej Biblioteki Publicznej. Podczas kameralnego spotkania w andrzejewskiej książnicy, absolwenci dzielili się wspomnieniami i refleksjami z codziennego życia przy kawie.
Wszystkich absolwentów rocznika 1961 było 39. Organizator wymienił ich alfabetycznie. Co najmniej 18 z nich już nie żyje, z kilkoma nie ma kontaktu, a niektóre z osób nie mogły przybyć ze względów m.in. zdrowotnych.
Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem oraz życzliwością władz gminy Andrzejewo. W części spotkania uczestniczyła wójt Beata Ponichtera i zadbała o kanapki oraz szampana. Na zakończenie spotkania absolwenci otrzymali okolicznościową publikację Ryszarda Skłodowskiego pt: "Cierniste ścieżki posługi duszpasterskiej Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego" i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Zebrani podziękowali wójt Beacie Ponichterze jak i Elżbiecie Rostkowskiej, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Andrzejewie za udostępnienie lokalu na czas spotkania. W spotkaniu brali udział: Teresa Brzozowska (z d. Rybaczewska), Wanda Gołaś (z d. Penkala), Antoni Kalupa, Kazimiera Polak (z d. Wyszomirska), Maria Piechowicz (z d. Kos), Ryszard Skłodowski, Andrzej Sołowiński.
Komentarze
Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.