Wspomnienia ożyły po latach. Spotkanie absolwentów szkoły w Andrzejewie z 1961 roku (zdjęcia)

Dodano: 1 czerwca 2023 10:31, Autor: UG Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Siedmioro absolwentów szkoły w Andrzejewie z rocznika 1961, spotkało się po latach, by przypomnieć sobie beztroskie, dziecięce lata i zobaczyć jak zmieniły się miejsca z ich młodości.
Pod figurą kard. Stefana Wyszyńskiego, rozpoczęło się spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej im. 18 Dywizji Piechoty Ziemi Łomżyńskiej w Andrzejewie, z rocznika 1961. Do spotkania doszło 18 maja 2023, a inicjatorem całego wydarzenia był Antoni Kalupa, jeden z absolwentów, obecnie mieszkający w Ostrowi Mazowieckiej.

Przybyłych na wydarzenie serdecznie przywitała Beata Ponichtera, wójt gminy. Następnie zaprosiła ich na zwiedzanie miejsc ich młodości, lokalnej szkoły i biblioteki. Gośćmi podczas wizyty w szkole zaopiekował się obecny dyrektor placówki, Wojciech Strzeszewski. Oprowadził ich po szkole, pokazując zmiany, które w zaszły w ostatnich dziesięcioleciach. Przy pożegnaniu wszyscy dostali pamiątkowe długopisy z adresem mailowym szkoły oraz płyty wydane z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zawierające pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego "Iskra".
REKLAMA


Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie Gminnej Biblioteki Publicznej. Podczas kameralnego spotkania w andrzejewskiej książnicy, absolwenci dzielili się wspomnieniami i refleksjami z codziennego życia przy kawie.

Wszystkich absolwentów rocznika 1961 było 39. Organizator wymienił ich alfabetycznie. Co najmniej 18 z nich już nie żyje, z kilkoma nie ma kontaktu, a niektóre z osób nie mogły przybyć ze względów m.in. zdrowotnych.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem oraz życzliwością władz gminy Andrzejewo. W części spotkania uczestniczyła wójt Beata Ponichtera i zadbała o kanapki oraz szampana. Na zakończenie spotkania absolwenci otrzymali okolicznościową publikację Ryszarda Skłodowskiego pt: "Cierniste ścieżki posługi duszpasterskiej Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego" i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Zebrani podziękowali wójt Beacie Ponichterze jak i Elżbiecie Rostkowskiej, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Andrzejewie za udostępnienie lokalu na czas spotkania. W spotkaniu brali udział: Teresa Brzozowska (z d. Rybaczewska), Wanda Gołaś (z d. Penkala), Antoni Kalupa, Kazimiera Polak (z d. Wyszomirska), Maria Piechowicz (z d. Kos), Ryszard Skłodowski, Andrzej Sołowiński.

Źródło zdjęć: UG Andrzejewo

Zobacz również

GKS porażką zakończył granie w tym sezonie

23 maja 2023, GKS Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Mimo, że rozgrywki klasy B jeszcze trwają, to dla GKS-u Andrzejewo już się zakończyły, ze względu na pauzę w ostatniej kolejce.

Przebudowa ulicy Winnej w Andrzejewie zakończona sukcesem (zdjęcia)

18 maja 2023, UG Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Nie trzeba było długo czekać na efekty remontu, bo ulica właśnie została oddana do użytku. Nie tylko wygląda lepiej, ale jest bardziej funkcjonalna i bezpieczna.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w gminie Andrzejewo (zdjęcia)

12 maja 2023, UG Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Wójt oraz sekretarz gminy Andrzejewo odwiedzili lokalną bibliotekę, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Marek Michalik i Spółka s.c.

Małkińska 186
07-300 Ostrów Mazowiecka

Oferujemy pełny zakres badań technicznych pojazdów!

Cezan-Meble

ul. Okrzei 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Studio mebli kuchennych, szafy, garderoby, zabudowy wnętrz.

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]