Strażacka pielgrzymka na Jasną Górę. Liczna reprezentacja strażaków ochotników z gminy Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

Dodano: 1 czerwca 2023 15:41, Autor: UG Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W myśl strażackiej dewizy "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" strażacy z gminy Ostrów Mazowiecka wzięli udział w VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę.
VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę odbyła się w sobotę, 27 maja 2023. Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Ostrów Mazowiecka, również wzięli w niej udział, wystawiając bardzo liczną "reprezentację". Oprócz tego towarzyszyli im przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek z OSP Brok i OSP Ostrów Mazowiecka. Duchowym przewodnikiem pielgrzymów był ks. kapelan Piotr Kapelański.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:00 od mszy w intencji strażaków, której przewodniczył biskup pomocniczy ełcki Dariusz Zalewski, natomiast homilię wygłosił biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński. Brać strażacka we wspólnej modlitwie dziękowała Bogu i Matce Przenajświętszej za otrzymane łaski oraz szczególną opiekę podczas działań ratowniczo-gaśniczych.
REKLAMA


W tegorocznej pielgrzymce udział wzięli członkowie następujących Ochotniczych Straży Pożarnych: Guty-Bujno, Jasienica, Jelonki, Kalinowo, Komorowo, Koziki, Nagoszewka, Nagoszewo, Nieskórz, Prosienica, Przyjmy k. Poręby, Sielc, Stok oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych ochotniczych jednostek z Broku i Ostrowi Mazowieckiej.

Trzeba pamiętać, że Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków ma długą tradycję. Pierwsza odbyła się w 1939 roku. Od 2005 roku jasnogórskie pielgrzymki organizowane są co 5 lat. Strażacy z gminy Ostrów Mazowiecka uczestniczyli w tym wydarzeniu po raz czwarty. Tradycję zapoczątkował dh Waldemar Brzostek, Prezes Oddziału Gminnego Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrowi Mazowieckiej.


Zobacz również

Strażacy mierzą się ze skutkami gwałtownych opadów

26 maja 2023, OSP Szulborze-Koty, red. Kacper Jaworowski

Chociaż strażacy lubią wodę, to czasem muszą się z nią mierzyć i ją usuwać. Ostatnie gwałtowne opady deszczu przysporzyły im wiele problemów.

Święto strażaków w Komorowie. Dni Strażaka zakończyły się w gminie Ostrów Mazowiecka (zdjęcia)

25 maja 2023, UG Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Gmina Ostrów Mazowiecka to ostatnia jednostka podziału administracyjnego z terenu powiatu ostrowskiego, gdzie odbyły się oficjalne obchody strażackiego święta.

Strażacy z odznaczeniami i awansami. Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

12 maja 2023, Kacper Jaworowski

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej była miejscem, gdzie odbyły się powiatowe, uroczyste obchody Dnia Strażaka.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]