Policja zwiększa kontrole drogowe. Nadchodzi "długi weekend"

Dodano: 7 czerwca 2023 15:31, Autor: KGP, red. Kacper Jaworowski

Jeśli weźmiesz wolne, to dzięki wypadającemu w czwartek dniu wolnemu, możesz mieć "długi weekend". Z tej okazji na drogach pojawia się znacznie więcej samochodów jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. O ich bezpieczeństwo zadba policja.
Zbliża się "długi weekend". Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne Grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim, jak m.in. przekraczanie dozwolonych prędkości, wyprzedzanie w miejscach zabronionych. Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. Skoncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy.

Podczas pełnienia służby funkcjonariusze będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, zwłaszcza dzieci, a także reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych (szczególnie w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych), rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego, urządzeniami wspomagającymi ruch, motorowerzystów czy motocyklistów.
REKLAMA


Niechronieni użytkownicy dróg, jak sama nazwa wskazuje, nie są chronieni karoserią pojazdu, pasami bezpieczeństwa czy poduszką powietrzną. Dlatego ewentualny wypadek z ich udziałem może powodować poważne obrażenia, a nawet doprowadzić do śmierci.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwracanie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także o rozwagę na drodze.

Respektowanie przepisów ruchu drogowego i wzajemna wyrozumiałość z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy, iż droga jest dla wszystkich!

Źródło zdjęcia: Polska Policja

Zobacz również

Wysokie mandaty dla dwóch rajdowców z S8 (wideo)

7 czerwca 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Ostrowska policja ukarała wysokimi mandatami dwóch mężczyzn. Jeden przekroczył prędkość o ponad 80 km/h!

Dzień otwarty w ostrowskiej komendzie policji dla dzieci (zdjęcia)

7 czerwca 2023, Elżbieta Krajewska

Gośćmi w siedzibie Powiatowej Komendy Policji były dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i z Przedszkola Miejskiego nr 3.

Temperatury coraz wyższe. Nie zostawiaj w aucie dzieci ani zwięrząt!

6 czerwca 2023, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Gdy na zewnątrz jest 25 stopni, to temperatura samochodu stojącego na słońcu przez godzinę, będzie wyższa o co najmniej 10 stopni!

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Studio makijażu i fotografii

ul. Broniewskiego 2/5 (I piętro)
07-300 Ostrów Mazowiecka

Fotografia studyjna, plenerowa, chrzty, komunie, urodziny, portety, zdjęcia biznesowe, sesje świąteczne.

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]