Mieszkańcy powiatu ostrowskiego będą mieć łatwiejszy dostęp do budynku Starostwa Powiatowego

Dodano: 8 września 2023 06:44, Autor: Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

W ramach zadania inwestycyjnego zaplanowano zakup i montaż podnośnika dla osób niepełnosprawnych, wykonanie dojścia i dojazdów z miejscem parkingowym dla osoby niepełnosprawnej oraz budowę schodów zewnętrznych do budynku w celu poprawy dostępności.


Powiatowi ostrowskiemu przyznano dofinansowanie na realizację zadania pn. "Poprawa dostępu do przestrzeni publicznej budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. 3 Maja 51 w ramach programu "Dostępna przestrzeń publiczna" ze środków PFRON w kwocie 257.104,16 zł, co stanowi 80 % wartości zadania.
REKLAMA


W ramach zadania inwestycyjnego zaplanowano zakup i montaż podnośnika dla osób niepełnosprawnych, wykonanie dojścia i dojazdów z miejscem parkingowym dla osoby niepełnosprawnej oraz budowę schodów zewnętrznych do budynku w celu poprawy dostępności.

Usuniecie barier architektonicznych do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. 3 Maja 51 ułatwi osobom niepełnosprawnych dostęp do licznych usług publicznych świadczonych dla mieszkańców Powiatu Ostrowskiego w tej lokalizacji.

Źródło zdjęcia: Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Nie żyje legenda olsztyńskiej humanistyki, Honorowy Obywatel Miasta Ostrów Mazowiecka prof. dr hab. Jan Kaczyński

6 września 2023, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

4 września 2023, w wieku 94 lat, odszedł od nas śp. prof. dr hab. Jan Kaczyński.

Rozpoczęły się międzynarodowe ćwiczenia ratownicze COOPERATION 2023 (zdjęcia)

4 września 2023, Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie, red. Elżbieta Krajewska

W ćwiczeniach uczestniczą pododdziały ratownicze Państwowej Straży Pożarnej oraz specjalistyczne grupy ratownicze z: Ukrainy, Litwy, Estonii, Mołdawii oraz Rumunii.

W Muzeum Treblinka odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne ku czci Ofiar Karnego Obozu Pracy Treblinka I oraz II wojny światowej (zdjęcia)

3 września 2023, Muzeum Treblinka, red. Elżbieta Krajewska

Organizatorem uroczystości była Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni oraz Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944).

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Tawerna Akropolis

ul. Małkińska 143
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj greckiej kuchni !

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]