Amazonka zgasiła Iskrę

Dodano: 21 września 2023 16:52, Autor: Kacper Jaworowski

Piłkarzom z Zarąb Kościelnych nie udało się urwać choćby punktu. Teraz przed nimi bój z Zorzą Sterdyń.
Iskra Zaręby Kościelne, nowa drużyna na piłkarskiej mapie okręgu siedleckiego, tym razem zmierzyła się z Amazonką Wiśniew. Podopieczni Michała Artycha będący wyżej w tabeli, byli faworytami meczu. W pierwszej połowie to przyjezdni stworzyli więcej klarownych sytuacji, za to Iskra odgryzła się jedną "setką". Mimo tego w pierwszej połowie nie padły żadne bramki. Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 0:0.

Po zmianie stron to Amazonka przejęła kontrolę nad meczem. W przeciągu dwudziestu minut goście zdobyli dwie bramki, Aleksander Kacprzak uderzył w 55. minucie, a Przemysław Gójski w 65. Od tej pory przyjezdni rozgrywali spokojne zawody, jednak zarębianie nie powiedzieli ostatniego słowa. Pod koniec meczu piłkarze Adriana Romanika zdobyli bramkę kontaktową za sprawą uderzenia Jakuba Piotrowskiego z rzutu karnego. Iskra miała chęć na urwanie punktu, jednak w doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Sebastian Krasuski.

Kolejny mecz przed zarębianami już wkrótce. Tym razem na wyjeździe Iskra zmierzy się z Zorzą Sterdyń, która w tej kolejce pauzowała. Zorza zajmuje 6. miejsce w tabeli, z 4 meczami rozegranymi i 9 punktami zdobytymi. Mecz zostanie rozegrany 23 września 2023 o godz. 11:00.

Iskra Zaręby Kościelne 1:3 Amazonka Wiśniew
J. Piotrowski 88' (k.) - A. Kacprzak 55', P. Gójski 65', S. Krasuski 90+'

Zdjęcie poglądowe. Źródło: Pixabay

W środę 13 września rozgrywano IV rundę Pucharu Polski okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego. Mecz rozgrywany na stadionie w Ostrowi Mazowieckiej skończył się wysoką porażką gospodarzy.

Małkinianie w półfinale!

Pełen emocji mecz rozegrał się na stadionie w Małkini Górnej. Rozstrzygnięcie przyniosły rzuty karne, a bohaterem meczu został bramkarz MKS-u Jakub Borowy, który obronił dwie "jedenastki".

Ostrowianki rozpoczęły sezon od porażki

14 września 2023, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Kobiecą drużynę Ostrovii opuściły trzy piłkarki. Z przebudowaną kadrą oraz niedużą ilością treningów, zawodniczki Michała Kacprzaka przystąpiły do rywalizacji z rezerwami Sportowej Czwórki Radom.