Kształtowanie świadomego wizerunku w sieci. Warsztaty dla uczniów klasy V (zdjęcia)

Dodano: 23 września 2023 19:09, Autor: BP Brok, red. Kacper Jaworowski

Podczas spotkania brokowska młodzież z V klasy szkoły podstawowej wzięła udział w warsztatach z kreowania świadomego wizerunku w Internecie.
W piątek, 22 września 2023, uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Broku mieli okazję wziąć udział w interesujących warsztatach edukacyjnych poświęconych kształtowaniu świadomego wizerunku w sieci. Wydarzenie, prowadzone przez Natalię Sawicką, miało na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat Internetu, zagrożeń w sieci oraz umiejętności radzenia sobie z hejtem.

Na samym początku spotkania młodzież została poproszona o wyjaśnienie, czym jest Internet. To miejsce, w którym można szukać informacji, komunikować się z innymi osobami, oglądać filmy, grać w gry i wiele innych rzeczy. Następnie uczniowie spróbowali wyjaśnić pojęcie hejtu. Wielu z nich zdawało sobie sprawę, że jest to negatywny i nieodpowiedzialny sposób komunikacji w Internecie, który może być szkodliwy dla innych osób. Prowadząca warsztaty podkreśliła, że hejt to zachowanie, które trzeba potępić i starać się unikać. Zwróciła także uwagę na to, że hejt może mieć poważne konsekwencje psychiczne dla ofiar i że warto być mądrym i empatycznym w sieci. Natalia Sawicka nie zapominała również o zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w sieci internetowej.
REKLAMA


Podczas warsztatów nie brakowało praktycznych ćwiczeń, które miały na celu utrwalenie zdobytej wiedzy. Uczniowie zostali poproszeni o przeanalizowanie przykładów postów na portalach społecznościowych i rozważenie, czy są one pozytywne czy negatywne. To pozwoliło im zrozumieć, jakie treści warto publikować w sieci, a jakie lepiej zachować dla siebie.

Warsztaty edukacyjne z kreowania świadomego wizerunku w sieci okazały się nie tylko cenną lekcją dla uczniów, ale również przypomnieniem dla nas wszystkich o ważności bezpiecznego korzystania z Internetu. Młodzież zdobyła wiedzę, która pomoże jej unikać niebezpieczeństw w sieci, kształtować pozytywny wizerunek online i być odpowiedzialnymi użytkownikami Internetu. Realizatorem warsztatów było przedsiębiorstwo Arena.


Zobacz również

Mieszkańcy Broku wspólnie pożegnali lato (zdjęcia, wideo)

18 września 2023, Kacper Jaworowski

W brokowskim porcie odbyło się wydarzenie pt. "Pożegnanie Lata". Gwiazdą wieczoru kolejnej imprezy z tego cyklu, był zespół Bayer Full.

Warsztaty rękodzieła w Szulborzu Wielkim - runda druga (zdjęcia)

2 września 2023, UG Szulborze Wielkie, red. Kacper Jaworowski

Uczestnicy warsztatów rękodzieła, prowadzonych w ramach Festiwalu Tradycji Dożynkowych, ponownie spotkali się w szulborskiej bibliotece.

Warsztaty wiedzy "Nieznane ślady Pileckich" (zdjęcia)

18 sierpnia 2023, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Uczestnicy warsztatów będą tworzyć terenową grę mobilną.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TERRAZYT - ROLETY, OKNA, DRZWI

ul. 11 Listopada 1/1
07-300 Ostrów Mazowiecka

UWAGA! NOWA KOLEKCJA RZYMSKICH ROLET I ZASŁON !

Usługi koparko-ładowarką, koparka, ładowarka, transport ziemi - A. Warchoł

ul. Mazowiecka 44/1
07-310 Ostrów Mazowiecka

Usługi transportowe i roboty ziemne

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]