Zespół Pieśni i Tańca BezWianka wystąpił dla mieszkańców Ostrowi (zdjęcia)

Dodano: 27 września 2023 16:12, Autor: Elżbieta Krajewska

Zespół świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia działalności.
Specjalnie dla mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej dnia 25 września 2023 o godz. 19:00 w sali kina Ostrovia wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "BezWianka".

Zespół świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia działalności. Członkami ZPiT BezWianka są dorośli miłośnicy tańca i śpiewu ludowego. W czasie istnienia do zespołu należało ok. 60 osób, obecnie grupa liczy 28 osób. Założycielką zespołu jest instruktorka taneczna i choreografka Bożena Jakubczyk. Oprawą muzyczną zajmuje się akordeonista Roman Szydlak. Instruktorem śpiewu jest Bartłomiej Łochnicki.

Zespół BezWianka wielokrotnie brał udział w wydarzeniach, odnosząc sukcesy zarówno na scenie lokalnej, ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Cały czas rekrutuje członków i zaprasza do wspólnego kultywowania polskiej tradycji.
REKLAMA


Zespół "BezWianka" działa przy MDK w Ostrowi Mazowieckiej od 2003 roku. Założycielem zespołu i kierownikiem jest Bożena Jakubczyk - instruktor i choreograf w MDK. "Bez wianka" to amatorski zespół skupiający osoby kochające taniec i śpiew. Członkowie tego zespołu mogą pochwalić się jednak wieloma sukcesami. Od kilku lat występują na imprezach lokalnych, ogólnopolskich jak też międzynarodowych. Suitą Kurpiowską, tańcami starej Warszawy, Suitą Łowicką, Polonezem i Mazurem wytańczyli wiele nagród i wyróżnień. Zespół uświetnia również gminne dożynki, Święto Ziemniaka, Dni Ostrowi oraz Święto Niepodległości.

Podczas koncertu gościnie wystąpił mistrz akordeonu Arkadiusz Kawalec i zaśpiewał jego syn Mateusz Kawalec. Obecni podziwiali również wykonanie piosenek przez młodą Jadwigę Danelczyk, prawdziwy talent.


Zobacz również

Dyrektorzy lwowskich muzeów odwiedzili Ostrów Mazowiecką (zdjęcia)

27 września 2023, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Spotkanie odbyło się w celu nawiązania kontaktów i współpracy w zakresie kultury.

Świat planszówek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Wieczór pełen rozrywki i rozgrywki (zdjęcia)

25 września 2023, Kacper Jaworowski

W dzisiejszych czasach, gdy technologia dominuje nad życiem społecznym, wieczory spędzone w towarzystwie, np. przy grach planszowych stają się prawdziwym oddechem od codzienności. Jednym z miejsc, które promują tę wartościową formę rozrywki, jest ostrowska biblioteka.

Galeria Sztuki Jatki świętowała 5 lat z Witkacym (zdjęcia)

25 września 2023, Kacper Jaworowski

Wernisaż wystawy "Wiktacy. Furia Fotografii" był imprezą towarzyszącą rajdowi "W jak Witkacy", a także okazją do podsumowania pięciu lat działalności Galerii Sztuki Jatki.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

TAXI 24 h Daniel Suchta

ul. Widnichowska 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

TAXI 24 h/dobę

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Busy do Niemiec 24 - Przewozy do Niemiec

Dworzec autobusowy
07-300 Ostrów Mazowiecka

Busy do Niemiec z adresu na adres!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]