Spektakl "Zielnik Pileckiego" już wkrótce!

Dodano: 30 września 2023 06:26, Autor: Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Kacper Jaworowski

Kino Ostrovia będzie miejscem wystawienia spektaklu poświęconego życiorysowi rotmistrza Witolda Pileckiego, w reżyserii Izabelli Borkowskiej i Dariusza Sikorskiego.
Pierwszy poniedziałek miesiąca, 2 października 2023, przyniesie na deski Kina Ostrovia spektakl "Zielnik Pileckiego". Sztuka powstała przy współpracy Domu Kultury Dorożkarnia i Instytutu Pileckiego w Berlinie.

Anna Michalak-Pawłowska, dyrektorka DK Dorożkarnia, i Hanna Radziejowska, kierowniczka berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego, zainicjowały projekt młodzieżowy polsko-niemiecki, a finałem była premiera przedstawienia "Zielnik Pileckiego" w Berlinie, w maju 2022. Teraz spektakl będzie gościł w Ostrowi Mazowieckiej.
REKLAMA


Zielnik Pileckiego
Próba pokazania rotmistrza Witolda Pileckiego nie jako heroicznego patrioty - tylko realnego człowieka, mężczyzny obdarzonego radością, chęcią życia i zwykłymi emocjami. Twórcy spektaklu stanęli przed trudnym zadaniem, skupili się na momencie przed dobrowolnym pójściem Witolda Pileckiego do obozu w Auschwitz. Pojawiły się pytania: czy bał się, o czym wtedy mógł myśleć, co wpłynęło na jego decyzje, może się zawahał? To przedstawienie "umowne", impresja teatralna, złożona z ważnych elementów życia dla bohatera: miłości, rodziny, ludzi, przyrody, wiary. Witold Pilecki był nie tylko społecznikiem, żołnierzem, bohaterem, ale i mężem, ojcem, przyjacielem, sportowcem, niedoszłym malarzem.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod nr tel. 29 648 10 19.

Źródło zdjęcia: Muzeum Dom Rodziny Pileckich

Zobacz również

Dyrektorzy lwowskich muzeów odwiedzili Ostrów Mazowiecką (zdjęcia)

27 września 2023, UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Spotkanie odbyło się w celu nawiązania kontaktów i współpracy w zakresie kultury.

Dzięwiąty raz rowerzyści uczcili pamięć Witkacego (zdjęcia)

24 września 2023, Kacper Jaworowski

Sobotni poranek to najlepsza pora na rowerowe wycieczki. Za nami 9. edycja rajdu rowerowego "W jak Witkacy".

Duma z przynależności do narodu. "Międzypokoleniowy Bieg Niepodległej" i oficjalne otwarcie muralu "Symbole Narodowe" w Starym Lubotyniu (zdjęcia)

23 września 2023, Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Ziemi Lubotyńskiej, red. Kacper Jaworowski

Stary Lubotyń stanął w płomieniach patriotyzmu i artystycznego zapału, gdy odsłonięto mural "Symbole Narodowe". W doniosłym wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, dzieci, młodzież oraz lokalna społeczność gminy Stary Lubotyń.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Restauracja Tandem

ul. Henryka Trębickego 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

U nas wyjątkowa jest nie tylko pizza!

Novdom Sp. z o.o.

ul. Krótka 5 lok. 2
07-300 Ostrów Mazowiecka

Osiedle Ostrovia - Mieszkania w samym sercu miasta!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]