Dzięwiąty raz rowerzyści uczcili pamięć Witkacego (zdjęcia)

Dodano: 24 września 2023 21:50, Autor: Kacper Jaworowski

Sobotni poranek to najlepsza pora na rowerowe wycieczki. Za nami 9. edycja rajdu rowerowego "W jak Witkacy".
Za nami kolejna - dziewiąta - edycja rajdu rowerowego "W jak Witkacy". Rowerzyści spotkali sie w ogrodzie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie otrzymali pamiątkowe szprychówki, czyli zalaminowane karty, które umieszcza się pomiędzy szprychami kół. Następnie ruszyli w około 70 km trasę, po drogach powiatu ostrowskiego. Najpierw najszybszą możliwą trasą do Zarąb Kościelnych, gdzie w Bibliotece Publicznej Gminy Zaręby Kościelne wzięli udział w spotkaniu "Herbata z Witkacym". Później kolejno do Małkini Górnej, Orła, Broku i Ostrowi. Trasa z Zarąb do Ostrowi została wybrana specjalnie - układa się w literę W.

Wielu spośród uczestników rajdu, to mieszkańcy naszego powiatu i stali "bywalcy" wydarzenia, jednak w każdej edycji można spotkać kogoś spoza naszych stron. W tegorocznej edycji w rajdzie wzięły udział z Łomży czy Warszawy. Jednym z uczestników był członek zarządu Instytutu Witkacego Marek Średniawa, który przekazał publikację ostrowskiej i zarębskiej książnicy.
REKLAMA


Tym razem rowerzyści nie zatrzymywali się jak zwykle w Bibliotece Publicznej w Broku, ze względu na ograniczony czas. Wszystko powiązany z rajdem wernisaż "Witkacy. Furia Fotografii" w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej, na który składają się fotografie z kolekcji Stefana Okołowicza.

Organizatorem rajdów, będących wyrazem hołdu dla twórczości Stanisława Witkiewicza, jest nieformalna grupa artystyczna "Tusiemaluje". Anna i Tomasz Pieńkosowie. Z organizatorem współpracuje Instytut Witkacego oraz instytucje kultury z naszego powiatu: Biblioteka Publiczna Gminy Zaręby Kościelne, Biblioteka Publiczna w Broku, Galeria Sztuki "Jatki" w Ostrowi Mazowieckiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Ostrowi Mazowieckiej.

Celem wydarzenia są: popularyzacja twórczości i uczczenie rocznicy śmierci Stanisława Ignacego Witkiewicza, promowanie aktywnego spędzania czasu, rozwijanie zamiłowana do historii, literatury i turystyki rowerowej oraz integracja lokalnej społeczności.


Zobacz również

VIII Rajdu Rowerowego "W jak Witkacy" rozpoczęty (zdjęcia)

8 października 2022, Elżbieta Krajewska

Motto rajdu "Uczestnik musi być zadowolony. Nieporozumienia wykluczone".

W Bibliotece Publicznej Gminy Zaręby Kościelne rozmawiano o "Witkacym" (zdjęcia)

20 października 2021, Biblioteka Publiczna Gminy Zaręby Kościelne, red. Miłosz Magrzyk

2 października w Bibliotece Publicznej Gminy Zaręby Kościelne goszczono uczestników VII Rajdu Rowerowego "W jak Witkacy", który zorganizowała nieformalna grupa artystyczna "Tusiemaluje".

Rajd Rowerowy "W jak Witkacy"

5 października 2021, Biblioteka Publiczna w Broku, red. Miłosz Magrzyk

2 października spod ostrowskiej biblioteki w drogę wyruszyli uczestnicy VII Rajdu Rowerowego "W jak Witkacy". Na trasie rajdu znalazła się też m.in. brokowska książnica.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Canexpol Sp.z o.o.

ul. Kolejowa 25, Komorowo
07-310 Ostrów Maz.

TWORZYMY W TWORZYWIE

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

Grabowy Design Producent Mebli Na Wymiar

ul. Podstoczysko 20
07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]