Sejmik województwa rozda stypendia studentom kierunków medycznych

Dodano: 4 października 2023 06:01, Autor: UMWM, red. Kacper Jaworowski

Ostatnie dni na składanie wniosków o stypendium dla studentów medycyny, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego na najbliższy rok akademicki. Przez 9 miesięcy przyszli medycy będą otrzymywać od samorządu województwa mazowieckiego stypendium w wysokości nawet do 3 tys. zł miesięcznie.
Samorząd województwa mazowieckiego ogłosił nabór do kolejnej edycji programu stypendialnego dla studentów kierunków medycznych. Stypendium ma zapewnić przyszłym medykom dobry start zawodowy. - Chcemy wesprzeć finansowo studentów tak wymagających i ważnych kierunków jak medycyna, pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. To oni już niebawem będą dbać o nasze zdrowie. Co ważne, studenci będą odpracowywać stypendium w marszałkowskich szpitalach, dzięki czemu pacjenci zyskają dostęp do wykwalifikowanych specjalistów - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Stypendium jest przyznawane studentom kształcącym się na studiach wyższych stacjonarnych i niestacjonarnych z najwyższą średnią ocen z egzaminów za ostatni rok studiów na podstawie prawidłowo złożonego wniosku w ramach środków finansowych zagwarantowanych na ten cel w budżecie województwa mazowieckiego.

Stypendia mają zachęcić studentów do podjęcia pracy w marszałkowskich szpitalach. - Teraz pomożemy studentom finansowo, a w przyszłości zapewnimy im odpowiednie warunki do dalszego kształcenia się pod okiem specjalistów z naszych wojewódzkich szpitali. Studenci będą mogli wybrać podmioty lecznicze albo w regionie warszawskim stołecznym, albo poza nim, np. w Ostrołęce, Ciechanowie, Płocku, Radomiu, Siedlcach czy Garwolinie - zaznacza Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.
REKLAMA


Nawet 3 tys. zł miesięcznie
Wysokość stypendium, które będzie wypłacane przez 9 miesięcy, jest uzależniona od wyboru podmiotu leczniczego. - Student medycyny, który zobowiąże się do odpracowania stypendium w wojewódzkim podmiocie leczniczym w regionie warszawskim stołecznym, będzie otrzymywał 2 500 zł brutto miesięcznie. Student odpracowujący stypendium w wojewódzkich podmiotach leczniczych poza regionem warszawskim stołecznym, dostanie 3 000 zł brutto miesięcznie. W przypadku studentów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego wysokość stypendium wynosi 2 000 zł brutto miesięcznie - zachęca do składania wniosków na rok akademicki 2023/2024 Agnieszka Gonczaryk, dyrektorka Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej UMWM w Warszawie.

Kto może ubiegać się o stypendium?
Osoby ubiegające się o stypendium powinny kształcić się na V lub VI roku (studenci medycyny) lub III roku studiów (studenci pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego). Studenci nie mogą powtarzać roku, na który złożono wniosek. Kolejnym warunkiem jest uzyskanie średniej ocen z egzaminów za poprzedni rok studiów nie niższej niż 4,0 (w przypadku takiej samej średniej ocen decyduje kolejność wpływu wniosku). Poza tym po zakończeniu stażu podyplomowego muszą zobowiązać się do dokonania wyboru co najmniej jednej specjalizacji deficytowej oraz zobowiązać się do podjęcia zatrudnienia w wojewódzkim podmiocie leczniczym na okres pracy odpowiadający okresowi pobierania stypendium, liczony pełnymi latami.

Jak złożyć wniosek?
Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy przesłać w formie elektronicznej z podpisem elektronicznym albo w formie papierowej, podpisany i przekazany w formie skanu pocztą elektroniczną na adres [email protected]. Szczegółowe informacje dotyczące stypendium dla studentów można uzyskać pod nr tel. (22) 59 79 937 oraz (22) 59 79 935 lub pisząc na adres [email protected].

Źródło zdjęcia: UMWM

Zobacz również

Gmina Stary Lubotyń z drugim miejscem! Konkurs "Renowacja Roku Zabytków Mazowsza"

22 września 2023, UMWM, red. Kacper Jaworowski

Samorząd województwa mazowieckiego przyznał nagrody za najlepszą renowację roku. Konkurs został podzielony na dwie kategorie - rejestr zabytków i gminna ewidencja zabytków. Zgłosiło się 18 podmiotów. Gmina Stary Lubotyń okazała się jedną z najlepszych.

Gmina Andrzejewo z dofinansowaniem na remont sali gimnastycznej w szkole w Starej Ruskołęce (zdjęcia)

12 sierpnia 2023, UG Andrzejewo, red. Kacper Jaworowski

Rozpoczął się remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce. Gmina Andrzejewo pozyskała na ten cel prawie 110 tys. zł.

Dofinansowanie na renowację Grobu Nieznanego Żołnierza w Broku

1 sierpnia 2023, BP Brok, red. Elżbieta Krajewska

Grób Nieznanego Żołnierza jest nie tylko symbolicznym pomnikiem, lecz mogiłą zbiorową Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walce z bolszewikami w 1920 roku.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

ALL CLEAN

07-300 Ostrów Mazowiecka / Warszawa

Niezawodne czyszczenie domowych i przemysłowych modułów fotowoltaicznych

Transport Towarowy SZABŁOWSKI S.C.

ul. Małkińska 9
07-300 Ostrów Mazowiecka

Koparki, kruszarki, wywrotki, podnośniki koszowe. Sprawdź ofertę!

Góralczyk Nieruchomości

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]