Europejski Dzień Sportu Szkolnego w ostrowskiej "jedynce". Wspomnienia i inspiracja do aktywności (zdjęcia)

Dodano: 5 października 2023 06:09, Autor: SP nr 1 Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Po zakończeniu piątej edycji Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego, społeczność szkolna pozostała z mnóstwem wspomnień. Święto sportu nie tylko uświetnia szkołę, ale także inspiruje naszą młodzież do aktywności przez cały rok.
Europejski Dzień Sportu Szkolnego to wyjątkowe wydarzenie, które co roku gromadzi społeczność szkolną w duchu sportowej rywalizacji, zabawy i zdrowej aktywności. Zakończyła się już piąta edycja tego święta sportu, pozostawiając mnóstwo niezapomnianych chwil i inspirując do większej aktywności przez cały rok.

Nowy rok szkolny przyniósł ze sobą nowe pomysły na obchodzenie Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. Ostrowska "jedynka" postawiła sobie za zadanie nie tylko świętować to wyjątkowe wydarzenie, ale także zachęcać naszą młodzież do regularnej aktywności fizycznej. Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli i koordynatorów sportowych, udało się osiągnąć te cele z ogromnym sukcesem.

Anna Trentowska-Dudek, koordynatorka zadania sportowego, oraz Katarzyna Sommer, instruktorka zumby, wciągnęły dziewczęta w wir tańca. Z rytmiczną muzyką w tle, dziewczyny nie tylko świetnie się bawiły, ale również spaliły mnóstwo kalorii. To dowód na to, że aktywność fizyczna może być efektowna i efektywna.

Marzena Świedzińska i Wojciech Samsel, koordynatorzy zadania sportowego, zorganizowali sztafetowe biegi przełajowe dla chłopców na terenie pobliskiego stawu miejskiego. Widok dziesiątek chłopców biegnących z determinacją, by zdobyć tytuł najszybszej klasy, był inspirujący. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła klasa VII C, co zasłużenie spotkało się z gromkimi brawami.
REKLAMA


Jednak aktywność fizyczna nie jest zarezerwowana tylko dla starszych uczniów. Klasy młodsze również miały swoją dawkę ruchu, uczestnicząc w zajęciach usprawniających ciała. Magdalena Matusiak zasłużyła na brawa za swoje zaangażowanie w te zajęcia, które nie tylko rozwijają sprawność fizyczną, ale także kształtują zdrowy tryb życia.

Nie należy zapominać także o tym, że sport może być przyjemnością, a najlepszą alternatywą na ruch są gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wszyscy razem spędzili czas na sportowo, ciesząc się aktywnością i wspólnym uczestnictwem w rozrywkach na świeżym powietrzu.

Podsumowując, Europejski Dzień Sportu Szkolnego to nie tylko dzień świętowania sportu, ale także inspiracja do aktywności przez cały rok. Szkoła dziękowała wszystkim nauczycielom, koordynatorom i uczniom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, a także zachęcała wszystkich do utrzymywania formy przez cały rok. Niech to wydarzenie będzie motywacją do jeszcze większego zaangażowania i entuzjazmu w kolejnych edycjach Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego.


Zobacz również

Sukces lekkoatletek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sztafetowych Biegach Przełajowych (zdjęcia)

4 października 2023, Milena Kozłowska, red. Elżbieta Krajewska

Zespoły dziewcząt wywalczyły złote medale, w kategorii klas IV-VI oraz kategorii klas VII-VIII.

Odbył się już VI Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru Ziemi Ostrowskiej (zdjęcia)

2 października 2023, NSP Kalinowo, red. Elżbieta Krajewska

Uroczystość rozpoczęto złożeniem wieńców oraz zapaleniem zniczy przy symbolicznej mogile Sybiraków Ziemi Ostrowskiej na cmentarzu parafialnym.

Nowoczesne narzędzia edukacyjne w ostrowskiej "dwójce", dzięki projektowi Mobilne Laboratoria Przyszłości (zdjęcia)

30 września 2023, SP nr 2 Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny, który ma na celu zapewnienie uczniom nowoczesnych narzędzi do nauki i rozwijania swojego potencjału. Niedawno warsztaty gościły w SP nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Patio

ul. Lubiejewska 126
07-300 Ostrów Mazowiecka

NAJLEPSZE PRODUKTY I PORADY

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]