Każde gospodarstwo domowe może ubiegać się o zwrot 125 zł za prąd

Dodano: 19 listopada 2023 08:08, Autor: MKiŚ, red. Elżbieta Krajewska

Możliwe, że i ty dostaniesz miły bonus na święta. Trzeba spełnić tylko jeden z warunków jakie są w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska.
REKLAMA


Możesz dostać 125 złotych zwrotu za prąd. Dostawcy energii określili, jakie warunki trzeba spełnić. W połowie grudnia oferta będzie już nieważna, więc lepiej sprawdź, czy należy ci się dodatek. Możliwe, że i ty dostaniesz miły bonus na święta.

Zwrot pieniędzy za prąd obejmuje wszystkich dostawców, Firmy są zobowiązane do jednorazowego obniżenia rachunku w kwocie równej 12 % iloczynu średniej ceny energii elektrycznej przyznanej przez Prezesa URE na 2022 i wynikającej z taryf sprzedawców z urzędu, dla taryfy G1x oraz wolumenu energii wynoszącego 2523 kWh. W 2023 roku jest to dokładnie 125,34 złotych.

We wrześniu tego roku opublikowano rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska. każdy dostawca prądu musi obniżyć rachunki o 12 proc.

Aby otrzymać zwrot, należy spełnić choć jeden z sześciu warunków, jakie wypisano w rozporządzeniu:
- Zmniejszenie zużycia energii o 5 proc. w przeciągu trzech następujących po sobie miesięcy w trzech pierwszych kwartałach 2023 roku.
- Potwierdzenie lub zweryfikowanie swoich danych w systemie dystrybutora energii.
- Wyrażenie zgody na otrzymywanie od dystrybutora energii elektrycznej korespondencji (w tym faktury VAT) drogą elektroniczną.
- Wyrażenie zgody na otrzymywanie od dostawcy informacji o produktach i usługach.
- Posiadać urządzenia, które tworzą energię odnawialną np. panele fotowoltaiczne.
- Należeć do uprzywilejowanej grupy, która może zużywać więcej energii gospodarstwa domowe z kartą Dużej Rodziny, rolnicy , osoby niepełnosprawne.

Osoby, które wykonały choć jeden z powyższych wymogów przedstawionych przez Ministra Klimatu i Środowiska, są zakwalifikowane do zwrotu za prąd. Firma energetyczna, która dostarcza ci energię, jest zobowiązana do poinformowania swoich klientów o takim upuście.

Zdjęcie poglądowe

Zobacz również

Nowa ustawa weszła w życie. Wejdą do każdego domu, musimy ich wpuścić

17 listopada 2023, PGE Dystrybucja, red. Elżbieta Krajewska

Dostawcy energii w całym kraju rozpoczęli proces wymiany tradycyjnych liczników na nowoczesne.

Od piątku można będzie zastrzec numer PESEL

16 listopada 2023, MC, red. Elżbieta Krajewska

Od 17 listopada 2023 obywatele będą mogli zastrzec numer PESEL. Zgodnie z ustawą, której celem jest ograniczanie skutków kradzieży tożsamości, od czerwca 2024 roku m.in. banki będą musiały sprawdzać, czy PESEL danej osoby został zastrzeżony, zanim np. udzielą kredytu.

Największy w historii Miejskiej Biblioteki Publicznej projekt podsumowany (zdjęcia, wideo)

15 listopada 2023, Kacper Jaworowski

Zakończył się projekt kulturalny, który na przestrzeni dwóch lat przyniósł nie tylko odwiedzającym niezapomniane chwile, ale także odmienił tkankę kulturalną miasta. Pod hasłem "Muzyka łączy - ludzi i książki" odbyły się ciekawe wydarzenia, które zjednoczyły ponad 2600 osób, zmieniając wyobrażenie o lokalnej kulturze.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Zespół Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Czerwinie

ul. Piastowska 23 A
07-407 Czerwin

Wszystkie szkoły są bezpłatne!!! Zapraszamy!!!

Janpol Hurtownia Owoców i Warzyw Albert Owsiewski

ul. Armii Krajowej 26
07-300 Ostrów Mazowiecka

ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE ORAZ ARTYKUŁY SPOŻYWCZE

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]