Determinacja to zbyt mało. Sokół przegrał z Lublinianką (wideo)

Dodano: 27 listopada 2023 22:05, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Chociaż to koszykarze Lublinianki byli faworytami spotkania, Sokół toczył wyrównaną walkę przez większość meczu. Mimo to, kiepska druga kwarta nie pozwoliła na pokonanie rywali.
Emocjonujące spotkanie koszykarskie, odbyło się 26 listopada 2023 w ramach 12. kolejki 2. Ligi mężczyzn gr. B, kiedy ostrowski Sokół podejmował u siebie zespół Lublinianki KUL Basket Lublin. Goście, którzy zajmowali czwarte miejsce w grupie z bilansem 8 wygranych i 3 porażek, byli mocnym przeciwnikiem i faworytem pojedynku.

Początek meczu był niesamowicie zacięty - po pierwszej kwarcie na tablicy wyników widniał remis 17:17. To obiecywało emocjonującą walkę do końca. Niestety, kolejna część spotkania nie potoczyła się po myśli koszykarzy Marka Łodygi. Limit fauli, który szybko został przekroczony, miał znaczący wpływ na ich grę. Rywale wykorzystali tę sytuację, zdobywając sporo punktów z rzutów wolnych i wykorzystując swoją przewagę fizyczną pod koszami. Jednym zdaniem - druga połowa to prawdziwy koncert Lublinianki. Strata 9:30 w drugiej kwarcie praktycznie zadecydowała o losach meczu.

Trzecia kwarta zaczęła się wymianą składu. Kilka celnych rzutów lublinian i Sokół wziął się w garść. Nie zabrakło determinacji i walki, co podobało się kibicom zgromadzonym na trybunach. Wszystko to przełożyło się na nieznaczną porażkę w trzeciej kwarcie, wynikiem 24:28. Niestety nadal czegoś brakowało i czwarta kwarta, chociaż wyrównana, zakończyła się wynikiem 16:20. Ostatecznie, gdy wybrzmiał końcowy gwizdek, wynik na tablicy wskazywał na wygraną Lublinianki wynikiem 66:95.

Sokół wykazał się ogromną determinacją, mimo niekorzystnego rezultatu. Było to spotkanie pełne emocji i wspaniałej koszykarskiej rywalizacji, która pomimo porażki, dostarczyła doświadczenia i motywacji do dalszej pracy nad umiejętnościami.

Najlepsi strzelcy Sokoła to Adam Anusewicz - 13 pkt i Michał Oleksy - 12 pkt, a po 9 pkt zdobyli - Tomasz Fic i Dominik Groth.

W zespole gości 20 pkt zdobył amerykański rozgrywający Roger Dale Ray, Mateusz Wiśniewski - 16 pkt, a Michał Gospodarek - 15 pkt.

Kolejny mecz Sokół rozegra u siebie, na Hali Sportowo-Widowiskowej im. Jana Pawła II. Do Ostrowi przyjedzie drużyna Speed sport Zec Byki Wołomin, która w tej kolejce przegrała różnicą 11 punktów ze Zniczem Basket Pruszków. Spotkanie rozpocznie się 2 grudnia 2023 o godz. 18:00.

Sokół Ostrów Mazowiecka 66:95 Lublinianka KUL Basket
(17:17) (9:30) (24:28) (16:20)

Źródło zdjęć: FIBA LiveStats

Nieudany wyjazd do Pruszkowa, chociaż Sokół walczył dzielnie (wideo)

21 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W hali sportowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, Sokół Ostrów Mazowiecka stawił czoło Zniczowi Basket Pruszków, pokazując determinację i zaangażowanie, mimo wąskiego i młodego składu.

Zacięty i pełen emocji pojedynek na parkiecie. Sokół przegrał z Isetią po dogrywce (wideo)

17 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W rozegranym w środku tygodnia spotkaniu, ostrowski Sokół zmierzył się z Isetią Białołęka Warszawa. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było dogrywki. Ostatecznie podopieczni Marka Łodygi zakończyli mecz porażką 96:102.

Huśtawka emocji w spotkaniu Tura z Sokołem (wideo)

15 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Drugoligowi koszykarze Tura Basketu Bielsk Podlaski wygrali we własnej hali z Sokołem Ostrów Mazowiecka 86:70.