Huśtawka emocji w spotkaniu Tura z Sokołem (wideo)

Dodano: 15 listopada 2023 22:26, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Drugoligowi koszykarze Tura Basketu Bielsk Podlaski wygrali we własnej hali z Sokołem Ostrów Mazowiecka 86:70.
Starcie koszykarskie pomiędzy zespołami Tura Basket i Sokoła okazało się widowiskiem pełnym emocji, napięcia, a także dynamicznych zwrotów akcji. Pomimo zaciętej walki i wyrównanej gry, triumfował Tur, wykorzystując atut własnego parkietu oraz absencje w kadrze Sokoła.

Ostrowski Sokół, który w tabeli drugiej ligi wyprzedza bielskiego Tura (Sokół jest szósty, a Tur siódmy, jednak ma zaległy mecz) przyjechał do Bielska bez Michała Szymańskiego oraz jednego ze swoich liderów Adama Lisewskiego, którego kontuzja wykluczyła na dłuższy czas z gry.

Spotkanie rozpoczęło się z dużym zaangażowaniem obu drużyn, jednak to Tur wykazał się lepszą grą w początkowej fazie meczu. Dwie kwarty były na korzyść gospodarzy, jednak nie była to przewaga na tyle wielka, by mówić o dominacji.

W III kwarcie Sokół zaczął odrabiać straty, by wysunąć się na prowadzenie 49:42, prezentując znakomitą grę. Niestety, błędy zaczęły się mnożyć, a skuteczność rzutowa drużyny "Sokołów" gwałtownie spadła. Prowadzenie zaczęło topnieć, a Tur ruszył do odrabiania strat, zyskując inicjatywę i stopniowo zwiększając przewagę punktową. Ostatecznie III kwarta zakończyła się wynikiem 64-56.

IV kwarta to już całkowita dominacja Tura, Sokół zdołał się jedynie lekko odgryźć. Na minutę przed końcem Tur miał już 10 punktów przewagi, jednak zacięta walka pozwoliła "Sokołom" dorzucić jeszcze 6 punktów, mimo to, Tur zasłużenie zwyciężył rezultatem 86:70.

Najlepiej punktującymi w drużynie gospodarzy byli: Łukasz Kuczyński - 19 pkt., Pawło Bondarenko - 16 pkt. oraz Patryk Milewski - 16 pkt.

W drużynie Sokoła najwięcej "wyrzucali": Adam Anusewicz - 27 pkt., Jakub Zabłocki - 13 pkt. oraz ex aequo Dominik Groth i Patryk Łysiak - 7 pkt.

Następna kolejka przyniesie ciekawy mecz na hali MOSiR-u. Sokół w roli gospodarza zmierzy się z Isetią Białołęka Warszawa.

Tur Basket Bielsk Podlaski 86:70 Sokół Ostrów Mazowiecka
(22:17) (14:27) (28:12) (22:14)

Źródło zdjęć: FIBA LiveStats

Szachowi adepci zmierzyli się w VIII Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna (zdjęcia)

14 listopada 2023, Kacper Jaworowski

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina, odbył się VIII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna

Ostrovia przegrywa z Wkrą Żuromin

11 listopada 2023, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Piłkarze Roberta Wilczewskiego trafili na ciężkiego rywala w 13. kolejce. Mierzyli się z celującą w szybki powrót do V ligi Wkrą Żuromin.

Dreszczowiec przy Trębickiego. Sokół pokonuje Profbud Legię Warszawa w emocjonującym meczu (wideo)

3 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

W niezwykle wyrównanym i emocjonującym meczu koszykówki ostrowski Sokół zdołał pokonać silnego przeciwnika, Profbud Legia Warszawa, wynikiem 70:67.