Lider postraszony, ale to za mało (wideo)

Dodano: 11 grudnia 2023 22:37, Autor: Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Walka niczym w filmie akcji. "Sokoły" stanęły twarzą w twarz z liderem, Energą Basket, tylko po to, by ostatecznie schodzić z parkietu z goryczą porażki 69:76.
W sobotę, 9 grudnia 2023, w Warszawie odbyło się starcie, które już na wstępie zapowiadało wielkie emocje. Ostrowskie "Sokoły", stanęły naprzeciw Energi Basket, zespołu z zaledwie jedną porażką na koncie wobec 13 zwycięstw. Był to pojedynek z liderem grupy B, co zapowiadało starcie z najwyższej półki.

Drużyna Marka Łodygi powróciła do gry w pełnym składzie, co od razu widać było na parkiecie. Gra była bardziej zdecydowana, pewniejsza, a agresywność Sokoła dosłownie "pocięła" faworytów. Początek był obiecujący - prowadzenie 6:0 po dwóch trafieniach Michała Oleksego trójkami. Chwilę przed zakończeniem pierwszej kwarty na tablicy widniało 10:20, lecz do przerwy punktowali tylko gospodarze, co spowodowało, że Sokół minimalnie przegrywał 21:20.

Drugą część meczu podopieczni Marka Łodygi rozpoczęli skutecznie, zdobywając 11 punktów z rzędu i wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie. Niestety, utrzymanie tej przewagi znowu nie wyszło i druga część pojedynku zakończyła się remisem, co ostatecznie dało wynik podobny jak w pierwszej kwarcie - symboliczne prowadzenie gospodarzy.

Po przerwie to gospodarze przejęli kontrolę nad grą, zaliczając serię 11 punktów i zyskując wyraźną przewagę. III kwarta zakończyła się wynikiem 68:52, co - trzeba zaznaczyć - stało się niechlubnym zwyczajem w ostatnich meczach.

Ostatnia część meczu zaczęła się z wyraźną przewagą gospodarzy 71:52, lecz "Sokoły" nie poddawały się. Ostrowianie zaczęli odrabiać straty, zdobywając kolejno 13 punktów, co zawęziło wynik do 71:65. Chwila ta była szansą na przejęcie prowadzenia, lecz niestety proste błędy, nietrafianie spod kosza lub gubienie piłki w kontrze, zabiła tę szansę.

Ostatecznie po zaciętym spotkaniu, mimo walecznej postawy, OKK Sokół przegrał z liderem wynikiem 76:69. Walka do ostatniej sekundy była imponująca i brakowało niewiele do niespodzianki. Brawa za determinację i walkę do końca.

Energa Basket Warszawa 76:69 Sokół Ostrów Mazowiecka
(21:20) (20:20) (27:12) (8:17)

Źródło zdjęcia: FIBA LiveStats

Byki Wołomin wysoko pokonują ostrowskiego Sokoła (wideo)

4 grudnia 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Niezwykłe starcie dwóch "zwierzęcych" drużyn - Sokoła Ostrów Mazowiecka i Byków Wołomin - ostatecznie zakończone wysokim zwycięstwem gości. Mimo braku szczęścia oraz doświadczenia, młodzi koszykarze Sokoła nie rezygnują z dążenia do poprawy.

Determinacja to zbyt mało. Sokół przegrał z Lublinianką (wideo)

27 listopada 2023, Sokół Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Chociaż to koszykarze Lublinianki byli faworytami spotkania, Sokół toczył wyrównaną walkę przez większość meczu. Mimo to, kiepska druga kwarta nie pozwoliła na pokonanie rywali.

Nieudany wyjazd do Pruszkowa, chociaż Sokół walczył dzielnie (wideo)