Artysta z Broku gościł w Małkini Górnej. Wernisaż prac Józefa Krasnodębskiego w GOKiS-ie (zdjęcia)

Dodano: 7 stycznia 2024 07:05, Autor: Kacper Jaworowski

W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbył się wernisaż obrazów Józefa Krasnodębskiego - artysty, który z architektury wnętrz okrętowych przeniósł się w świat sztuki malarskiej.
Miłośnicy sztuki z Małkini Górnej, w dniu 5 stycznia 2024 mieli okazję uczestniczyć w wernisażu wyjątkowych dzieł Józefa Krasnodębskiego, który obył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, przy ul. Przedszkolnej 3.

Józef Krasnodębski to mieszkający na co dzień w Broku malarz, absolwent uczelni artystycznej w Gdańsku na kierunku architektury wnętrz. Po pracy w gdyńskiej stoczni, gdzie związany był z architekturą wnętrz okrętowych, postanowił poszukać własnej ścieżki w sztuce. Rozpoczął swoją podróż od grafiki i malarstwa, które stanowiły początek jego artystycznej drogi.

Jego prace szybko znalazły uznanie poza granicami Polski, szczególnie w Szwecji i Niemczech. To tam kolekcjonerzy sztuki dostrzegli w jego obrazach niepowtarzalny klimat oraz grę barw, która emanuje z każdego płótna. Krasnodębski zafascynowany morzami i oceanami, potrafi przenieść widza w świat emocji, gdzie kolor staje się nośnikiem niewypowiedzianych uczuć.

Jego artystyczna podróż nie zatrzymała się jednak tylko na płótnie. Krasnodębski rozpoczął eksplorację malatury ściennej w kościołach, gdzie jego prace stały się wizualnym wyrazem wiary i duchowości. Właśnie ta dziedzina sztuki przyniosła mu największą rozpoznawalność. Malatura ścienna w jego wykonaniu zyskała uznanie zarówno wśród duchownych, jak i miłośników sztuki sakralnej.
REKLAMA


W dniu wernisażu, sala Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej wypełniła się nie tylko miłośnikami sztuki, ale i ciekawymi nowych wyrazów artystycznych. Ekspozycja obrazów Krasnodębskiego skłoniła do refleksji, zapraszając każdego obserwatora do własnej podróży w świat artystycznych doznań.

Artysta chętnie udzielał odpowiedzi na pytania, mówiąc m.in. o procesie twórczym podczas malowania danego obrazu, ale też o mieszkańcach Małkini, którzy pobierali nauki od samego mistrza.

Ci, którym sztuka Krasnodębskiego bardzo się spodobała, mogą przyjść do GOKiS-u ponownie, by obejrzeć obrazy raz jeszcze. Wystawa będzie dostępna do 12 stycznia 2024 do godz. 12:00. Jeśli natomiast i to nie wystarczy, to dobra wiadomość jest taka, że wystawione obrazy można zakupić. Aby nabyć obraz, wystarczy wyrazić zainteresowanie, pisząc bezpośrednio do artysty na adres mailowy: [email protected].


Zobacz również

Magiczna podróż przez sztukę. Wystawa "Ponad światem" Adama Burczyca zagościła w ostrowskich Jatkach (zdjęcia)

18 listopada 2023, Kacper Jaworowski

Wystawa prac Adama Burczyca, artysty łączącego naturę i wyobraźnię zagościła w Jatkach. Choć sam artysta nie mógł być obecny, to jego menedżer i dzieła odsłoniły świat surrealistycznej sztuki.

Diagnoza nie oznacza końca świata. Wystawa "Siła jest Kobietą" - inspiracja i wsparcie w walce z nowotworem (zdjęcia)

19 października 2023, Kacper Jaworowski

Życie po diagnozie choroby nowotworowej jest trudne, ale nie oznacza, że powinno nam brakować nadziei i chęci do życia. Takie przekonanie stało się punktem centralnym wystawy pt. "Siła jest Kobietą".

Wernisaż prac Józefa Krasnodębskiego. Spotkanie z wyjątkowym talentem artysty z Broku (zdjęcia)

1 października 2023, Kacper Jaworowski

Wernisaż wystawy sztuki malarskiej, utalentowanego artysty lokalnego, przyciągnął mieszkańców oraz miłośników sztuki z różnych zakątków, oferując popołudnie pełne barw i emocji.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3-go Maja 32
07-300 Ostrów Mazowiecka

Jesteśmy z Wami od 1898r.!

Pokusa Kebab

ul. Kilińskiego 2 lok. 17
07-300 Ostrów Mazowiecka

Spróbuj, a ulegniesz Pokusie!

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]