Wernisaż prac Józefa Krasnodębskiego. Spotkanie z wyjątkowym talentem artysty z Broku (zdjęcia)

Dodano: 1 października 2023 23:57, Autor: Kacper Jaworowski

Wernisaż wystawy sztuki malarskiej, utalentowanego artysty lokalnego, przyciągnął mieszkańców oraz miłośników sztuki z różnych zakątków, oferując popołudnie pełne barw i emocji.
Brok, malownicze miasteczko położone przy brzegu Bugu, od dawna jest znane z piękna swojej przyrody i unikalnej atmosfery. Ostatnio Brok stał się także miejscem wyjątkowym dla miłośników sztuki, gdyż odbył się tu wernisaż wystawy malarskiej, którą stworzył utalentowany lokalny artysta, Józef Krasnodębski. Głównym bohaterem wieczoru był sam artysta, który wystawił swoje najnowsze prace. Wystawione prace zawierały zarówno pejzaże przedstawiające urokliwe krajobrazy, jak i morskie opowieści, pełne okrętów fal i wszechobecnego błękitu morza.

Wernisaż wystawy pt. "Światło i woda" był doskonałą okazją do rozmów z samym artystą. Goście mieli możliwość zadawania pytań, dowiedzenia się o inspiracjach i procesie twórczym, który kieruje jego pracami. Artysta chętnie dzielił się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, co dodatkowo wzbogaciło to wyjątkowe wydarzenie. Wystawa przyciągnęła liczne grono gości, zarówno mieszkańców Broku, jak i miłośników sztuki z pobliskich miejscowości. Wśród przybyłych na wernisaż byli m.in. prof. Jadwiga Sadowska, kierownik ZGKiM w Broku Andrzej Zdziarski, prezes zarządu ZGK w Ostrowi Mazowieckiej Bartłomiej Pieńkowski czy burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer.
REKLAMA


Warto podkreślić, że ta wystawa była nie tylko wyjątkową okazją do zobaczenia prac utalentowanego artysty, ale także do wsparcia lokalnej kultury i sztuki. Brok ma ogromny potencjał artystyczny, który zasługuje na uwagę i docenienie. Wernisaż ten to jedno z wielu wydarzeń, które mogą przyczynić się do rozwoju tej niewielkiej, ale niezwykle urokliwej miejscowości jako centrum kulturalnego życia.

Wernisaż wystawy odbył się w sobotę, 30 września 2023 o godz. 16:30, w Sali Widowiskowej przy ul. Pułtuskiej 22 w Broku. Wystawa jest dostępna do oglądania do 16 października 2023. Obowiązuje wejście przez bibliotekę.

O autorze
Józef Krasnodębski jest absolwentem Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku, na kierunku architektury wnętrz. Po jej ukończeniu pracował w gdyńskiej stoczni w biurze konstrukcyjnym, na wydziale architektury wnętrz okrętowych. Po niedługim czasie pracy w zawodzie, postanowił zmienić branżę i rozpocząć działalność artystyczną na własną rękę. Początkowo zajmował się grafiką i malarstwem, realizując własne pomysły. Jego prace znalazły swoich nabywców poza Polską, głównie w Szwecji i Niemczech. Następnie rozpoczął swoją przygodę z wykonywaniem malatury ściennej w kościołach i z tej dziedziny jest znany najbardziej.


Zobacz również

Zespół Pieśni i Tańca BezWianka wystąpił dla mieszkańców Ostrowi (zdjęcia)

27 września 2023, Elżbieta Krajewska

Zespół świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia działalności.

Galeria Sztuki Jatki świętowała 5 lat z Witkacym (zdjęcia)

25 września 2023, Kacper Jaworowski

Wernisaż wystawy "Wiktacy. Furia Fotografii" był imprezą towarzyszącą rajdowi "W jak Witkacy", a także okazją do podsumowania pięciu lat działalności Galerii Sztuki Jatki.

Wystawa ilustracji książkowej dla dzieci i młodzieży z całego świata zagościła w Starej Elektrowni (zdjęcia)

14 września 2023, Kacper Jaworowski

Biennale Ilustracji w Bratysławie jest nie tylko jednym z największych na świecie konkursów, ale również znakomitą wystawą oryginalnych ilustracji do literatury dziecięcej i młodzieżowej. Prace laureatów 28. edycji można podziwiać w Starej Elektrowni.

Komentarze

Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

GABINET PSYCHOTERAPII "ŻYCIE"

ul. Broniewskiego 24A/52
07-300 Ostrów Mazowiecka

Terapia, diagnoza, badania kierowców, badania na broń.

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku

Al. Kilińskiego 12
09-402 Płock

Dajemy więcej! Otwórz drzwi do swojej kariery!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]