W Nurze na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 63 i drogi wojewódzkiej nr 694 planowany jest Ogólnopolski Protest Rolników

Dodano: 7 lutego 2024 10:47, Autor: UG Nur, red. Elżbieta Krajewska

Będzie ogromny 30-dniowy protest rolników w całej Polsce. "Nasza cierpliwość się wyczerpała", mówią rolnicy.
Decyzja Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 roku oraz zamianie ugorowania 4% gruntów na zasiewy roślin bobowatych i motylkowych lub zastosowanie 7% poplonów tylko zwiększyła u rolników frustracje i niezadowolenie. Działacze i związkowcy zapowiadają ogromny, ogólnopolski protest, który rozpocznie się w piątek 9 lutego i potrwa 30 dni. Będą blokady granicy, autostrad i dróg w całym kraju.
REKLAMA


Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność", na posiedzeniu Prezydium Związku w dniu 31 stycznia 2024, jednogłośnie podjął uchwałę o ogłoszeniu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju, który rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad w poszczególnych województwach z dniem 9 lutego 2024 o godz. 10:00. "Nasza cierpliwość się wyczerpała", mówią rolnicy.

- Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny - czytamy w komunikacie.

W piątek, 9 lutego 2024, od godz. 10:00 do 14:00 na rondzie w Nurze, czyli na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 63 i drogi wojewódzkiej nr 694, planowany jest Ogólnopolski Protest Rolników.

Źródło zdjęcia: UG Nur

Zobacz również

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła Elżbieta Niesiobędzka, długoletnia pracowniczka służby zdrowia

5 lutego 2024, Elżbieta Krajewska

Elżbieta Niesiobędzka pracowała w ostrowskim szpitalu, przez 22 lata - od 1977 roku do 1999 roku - kiedy przeszła na emeryturę.

Czytając o losach więźniów Auschwitz. Czytanie performatywne ''Raportu Witolda''

5 lutego 2024, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Julia Baranowska

Muzeum Dom Rodziny Pileckich wkrótce zorganizuje spotkanie, na którym odbędzie czytanie performatywne "Raportu Witolda".

Pamiętając o bohaterach. Zjazd "Zawołani po imieniu" (zdjęcia)

5 lutego 2024, UM Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

Przedstawicielki miasta Ostrów Mazowiecka wzięły udział w programie "Zawołani po imieniu", który jest poświęcony Polakom zamordowanym za pomoc Żydom w czasie niemieckiej okupacji.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

WRI-Deweloper

ul. Kolarska 26 (przy placu budowy)
07-300 Ostrów Mazowiecka

APARTAMENTY KOLARSKA - ETAP III

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]