Już jutro blokady dróg w Wąsewie i Ostrowi Mazowieckiej. Rolnicy z gminy Wąsewo przyłączą się do strajku

Dodano: 8 lutego 2024 20:09, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, UG Wąsewo, red. Kacper Jaworowski

Do protestujących rolników z gminy Nur dołączą kolejni z gminy Wąsewo. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu w związku z zaplanowanymi strajkami.
Polska stoi w obliczu jednego z największych protestów rolniczych. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych "Solidarność" ogłosił decyzję o rozpoczęciu strajku generalnego rolników na terenie całego kraju, w reakcji na stanowisko Brukseli oraz bierność władz Polski w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy. Otwarcie granic dla produktów z Ukrainy oraz brak reakcji polskich decydentów doprowadził do eskalacji napięć między rolnikami a władzami.

"Solidarność" podkreśla, że decyzja o strajku nie została podjęta lekkomyślnie. Zdaniem organizacji, stanowisko Brukseli, oparte na współpracy z Komisją Europejską i zapowiedziach respektowania jej decyzji w kwestii importu z Ukrainy, nie jest akceptowalne dla społeczności rolniczej. W związku z tym, jako formę protestu, zaplanowano blokady wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą oraz blokady kluczowych dróg - wojewódzkich, krajowych, ekspresowych, a także autostrad w różnych regionach kraju.

Protesty rozpoczną się 9 lutego 2024 o godz. 10:00. Zgodnie z harmonogramem, rolnicy zamierzają blokować drogi w godz. 9:00-14:00, choć niektóre lokalizacje mogą rozpocząć protesty już od godz. 8:00 i zakończyć się po godz. 21:00. Organizatorzy zapewniają, że ich celem jest pokojowy protest, mający na celu przyciągnięcie uwagi władz na poważne problemy, z jakimi borykają się polscy rolnicy.
REKLAMA


Strajk rolników może mieć poważne konsekwencje dla społeczeństwa i gospodarki Polski. Blokady dróg mogą spowodować utrudnienia w transporcie, dostępie do artykułów pierwszej potrzeby oraz prowadzeniu działalności gospodarczej. Jednakże, dla uczestniczących w protestach rolników, jest to kwestia fundamentalnych praw i przetrwania ich branży.

Wcześniej swój akces w strajku zapowiedzieli rolnicy z gminy Nur. Wyruszą oni o godz. 10:00 spod mostu w Nurze, w kierunku ronda, które łączy drogę krajową nr 63 z drogą wojewódzką nr 694. Następnie przejadą ciągnikami rolniczymi w kierunku Czyżewa (pow. wysokomazowiecki, woj. podlaskie), gdzie po krótkim postoju udadzą się drogą ekspresową nr 8 w kierunku Zambrowa (pow. zambrowski, woj. podlaskie). Powrót nastąpi tą samą trasą.

Rolnicy z gminy Wąsewo, ruszą spod Urzędu Gminy w Wąsewie w kierunku Ostrowi Mazowieckiej. Ich trasa wygląda następująco: Wąsewo - Bagatele - DK60 - ul. Rożańska - ul.3 Maja - ul. ks.J. Sobotki - ul. T. Kościuszki - płk. K. Piłata - Plac Waryńskiego - ul. W. Broniewskiego. Postój rolników odbędzie się na targowisku miejskim. Po nim rolnicy wyruszą w kierunku Wąsewa tą samą trasą.

Strajkujących w powiecie ostrowskim, będą zabezpieczać policjanci z Ostrowi Mazowieckiej, Nura i Małkini Górnej. Policja prosi kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i wybranie alternatywnej drogi, by nie tworzyć korków.

Listę wszystkich strajków, można zobaczyć pod tym adresem.

Zdjęcie poglądowe. Źródło: KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

W Nurze na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 63 i drogi wojewódzkiej nr 694 planowany jest Ogólnopolski Protest Rolników

7 lutego 2024, UG Nur, red. Elżbieta Krajewska

Będzie ogromny 30-dniowy protest rolników w całej Polsce. "Nasza cierpliwość się wyczerpała", mówią rolnicy.

Wkrótce odbędzie się spotkanie informacyjne o modernizacji linii kolejowej

7 lutego 2024, UG Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

W tym miesiącu zostanie zorganizowane spotkanie informacyjne o modernizacji linii kolejowej nr 29 na odcinku Tłuszcz - Ostrołęka.

Trudne warunki na drogach i chodnikach w Wąsewie

4 stycznia 2024, UG Wąsewo, red. Elżbieta Krajewska

Gmina zaleca, by jadący z Wąsewa do Ostrowi Mazowieckiej kierowali się drogą przez Zastawie.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

PSB MRÓWKA

ul. Lubiejewska 94
07-300 Ostrów Mazowiecka

Wszystko dla domu i ogrodu!

SALON FIRMOWY FABRYKI MEBLI FORTE S.A.

ul. Biała 1
07-300 Ostrów Mazowiecka

Mocna strona Twojego mieszkania

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]