Spotkanie profilaktyczne "Nie Zmarnuj Swojego Życia" młodzieży z "Rubinka" z raperami (zdjęcia)

Dodano: 17 lutego 2024 09:37, Autor: ZS nr 1 Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Raperzy jako autorytety profilaktyczne - walka z nałogami wśród młodzieży. Bęsiu oraz Dj Yonas w projekcie autorskim "Nie Zmarnuj Swojego Życia".
Współczesna młodzież stoi przed wieloma wyzwaniami. Zagrożenia takie jak używki, przestępczość czy brak właściwych autorytetów mogą skutecznie zniweczyć ich potencjał i przyszłość. Dlatego też ważne jest, aby docierać do nich z odpowiednimi przesłaniami i wsparciem. W piątek, 9 lutego 2024, Zespół Szkół nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej zorganizował spotkanie profilaktyczne, które zgromadziło ogromne zainteresowanie uczniów.

Głównymi prowadzącymi tego spotkania byli Bęsiu oraz Dj Yonas, znani jako hip-hopowy skład RYMcerze [RMC]. Od 2013 roku prowadzą oni autorski projekt profilaktyczny pod nazwą "Nie Zmarnuj Swojego Życia". Ich działalność opiera się na przekazywaniu młodzieży wartościowych treści oraz pozytywnego przesłania, wykorzystując do tego swoją pasję - muzykę hip-hopową.

Bęsiu oraz Dj Yonas tworzą hip-hopowy skład RYMcerze [RMC]. Od 2013 roku wspólnie prowadzą swój autorski projekt profilaktyczny pn. "Nie Zmarnuj Swojego Życia". W ciągu 10 lat odwiedzili osobiście ponad 1600 szkół i placówek oświatowych w kraju i zagranicą.

Raperzy ciągle aktywnie działają w edukacji przeciwdziałania nałogom i negatywnym zachowaniom. Odwiedzili osobiście ponad 1600 szkół i placówek oświatowych w kraju i za granicą, co świadczy o ich zaangażowaniu i skuteczności. Wielokrotnie byli zapraszani do programów telewizyjnych i radiowych, gdzie opowiadali o swojej działalności profilaktycznej (m.in. "Dzień Dobry TVN", "Pytanie na Śniadanie", TVP1, Polskie Radio).

Podczas spotkania w Zespole Szkół nr 1 raperzy dzielili się swoimi życiowymi doświadczeniami oraz walką z nałogami. Przekazywali młodzieży wartościowe treści profilaktyczne, nie tylko w formie przemówień, ale również poprzez swoje utwory hip-hopowe. Ich podejście "bez zadęcia i patosu" sprawia, że przekaz jest bardziej przystępny i zrozumiały dla młodego pokolenia.
REKLAMA


Projekt "Nie Zmarnuj Swojego Życia" nie tylko edukuje młodzież na temat szkodliwości używek i przestępczości, ale także daje jej wsparcie i poczucie, że są osoby, które się nimi interesują i chcą pomóc. Wsparcie finansowe ze środków Funduszu Sprawiedliwości dodatkowo umożliwia prowadzenie tego typu działań na większą skalę.

Walka z nałogami i przestępczością wśród młodzieży to proces długotrwały i wymagający zaangażowania wielu osób i instytucji. Działania raperów takich jak Bęsiu i Dj Yonas pokazują, że edukacja profilaktyczna może przybierać różne formy, a muzyka hip-hopowa może być skutecznym narzędziem w przekazywaniu pozytywnych wartości i budowaniu świadomego społeczeństwa.

Cele szczegółowe programu:
- Pogłębienie wiedzy uczestników projektu nt. konsekwencji zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych, prowadzących do uzależnień, zachowań agresywnych i kryminogennych.
- Promowanie wśród ogółu społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży zachowań i postaw asertywnych przed destruktywnymi zachowaniami oraz mody na życie bez uzależnień w tym m.in.: zdrowego i aktywnego stylu życia, rozwoju osobistego, edukacyjnego oraz działań pro społecznych i wolontariackich.
- Pogłębienie wiedzy kadry wychowawczej placówek nt. rozpoznawania i diagnozowania zagrożeń związanych z uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży.

Źródło zdjęć: ZS nr 1 Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

Policjant z KPP w Ostrowi Mazowieckiej odznaczony (zdjęcia)

16 lutego 2024, KWP Radom, red. Kacper Jaworowski

Minister Spraw Wewnętrznych nagrodził funkcjonariuszy za wyjątkową odwagę w ratowaniu życia. Wśród odznaczonych mł. asp. Daniel Męziński z KPP w Ostrowi Mazowieckiej.

Społeczność ostrowska pamięta o żołnierzach 18 PAL-u, którzy przelewali krew i oddali swe życie za ojczyznę (zdjęcia)

16 lutego 2024, Elżbieta Krajewska

W 105. rocznicę powołania 18. Pułku Artylerii Lekkiej mieszkańcy Ostrowi spotkali się przy mogile z września 1939 roku na cmentarzu parafialnym, aby wspólnie zapalić światełko pamięci i wspomnieć żołnierzy ostrowskiej "Osiemnastki".

III Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa dla klas 7 i 8

16 lutego 2024, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu, red. Elzbieta Krajewska

Konkurs wiedzy o ochronie powietrza i zmianie klimatu dla uczniów klas 7 i 8.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Global Football by Adrian Peterson

ul. Rubinkowskiego
07-300 Ostrów Mazowiecka

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]