I etap modernizacji systemu ciepłowniczego w Ostrowi zakończony (zdjęcia)

Dodano: 21 lutego 2024 08:19, Autor: ZGK Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej kończy pierwszy etap modernizacji infrastruktury ciepłowniczej. Całkowity koszt realizacji I etapu wyniósł 3.275.301,69 zł.
Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej poinformował, że zakończono pierwszy etapu modernizacji systemu ciepłowniczego w mieście. Przeprowadzona inwestycja obejmowała szereg istotnych działań mających na celu poprawę efektywności i jakości dostarczanego ciepła.
REKLAMA


W ramach realizacji projektu przeprowadzono przebudowę sieci przy ul. Partyzantów oraz zmodernizowano istotne elementy infrastruktury, takie jak AKPiA oraz stację uzdatniania wody sieciowej na terenie kotłowni przy ul. Lipowej. Dodatkowo, dokonano zakupu i montażu drugiego kotła gazowego o mocy 4,2 MW oraz agregatu prądotwórczego, w kotłowni przy ul. H. Trębickiego, co umożliwi zwiększenie poboru paliwa gazowego.

Całkowity koszt realizacji pierwszego etapu modernizacji wyniósł 3.275.301,69 zł. Dzięki przeprowadzonym działaniom Zakład Gospodarki Komunalnej uzyskał również nowe warunki przyłączenia do sieci gazowej, co otwiera drogę do dalszych usprawnień i rozwoju infrastruktury ciepłowniczej. Dodatkowo, inwestycja umożliwiła spółce rozpoczęcie procedury wyjścia z unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 EU ETS, co stanowi istotny krok w kierunku ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne.


Zobacz również

Podpisano umowę z wykonawcą na realizację rozbudowy drogi powiatowej nr 2630W na odcinku Koskowo - Stary Lubotyń (zdjęcia)

19 lutego 2024, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Planowany termin zakończenia rozbudowy drogi powiatowej to wrzesień 2024.

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej nie mają od dawna połączenia z Ostrołęką

18 lutego 2024, UMWM, red. Elżbieta Krajewska

Z Ostrowi Mazowieckiej nie ma linii autobusowej do Ostrołęki. Nie ma również do Małkini Górnej, a więc dwie najbardziej ludne miejscowości powiatu ostrowskiego nie mają połączenia autobusowego. Mieszkańców interesuje, co w tej sprawie robią władze miasta i powiatu.

Miało być pięknie, a jest jak dawniej. Przetarg na DW627 anulowany, będzie kolejny

18 lutego 2024, Kacper Jaworowski

Mimo, że ostatni przetarg cieszył się zainteresowaniem przedsiębiorstw zajmujących się robotami drogowymi, to najniższa oferta przekroczyła budżet o prawie milion zł. Większych środków na inwestycje nie będzie, a to oznacza, iż stan drogi nie zmieni się. Nowy przetarg ma trwać do 22 marca br. Nie wiadomo, kiedy w końcu nastąpi drogowa normalność...

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

KWIATY ŚWIATA Atelier Florystyczne

Stara Grabownica 15
07-300 Ostrów Mazowiecka

FLORYSTYKA NA KAŻDĄ OKAZJĘ

Kort tenisowy w Komorowie

07-300 Ostrów Mazowiecka

Zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy!

KARO-MEBLE

ul. Wileńska 13
07-300 Ostrów Mazowiecka

MEBLE PRODUKOWANE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE KLIENTA

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]