Łoś chodzący po ulicy przy markecie Dino (wideo)

Dodano: 22 lutego 2024 06:30, Autor: OSP Komorowo, red. Elzbieta Krajewska

Nie doszło do żadnego incydentu ze zwierzęciem. Natomiast strażacy i policja szybko znaleźli się na miejscu, by zabezpieczyć łosia i użytkowników drogi.
We wtorek po zmierzchu, kilkanaście minut po godz. 17:00, mieszkańcy ul. Kortowej w Komorowie zostali zaskoczeni nietypowym gościem - dorodnym łosiem, który spacerował po okolicy. Służby otrzymały zawiadomienie o obecności zwierzęcia przy markecie Dino, co skłoniło do interwencji dwie jednostki strażackie: PSP Ostrów Mazowiecka i OSP Komorowo.

Na szczęście, łoś w międzyczasie oddalił się w kierunku pobliskiego lasu, nie doszło również do żadnego incydentu z udziałem zwierzęcia. Jednakże, takie sytuacje zawsze wymagają zachowania ostrożności.

Łoś, choć ciekawski, nie jest agresywny w stosunku do ludzi. Niemniej jednak, spotkanie z nim wymaga zachowania spokoju i ostrożności. W przypadku zauważenia takiego zwierzęcia w mieście, należy jak najszybciej wycofać się i wezwać odpowiednie służby. To zasada dotycząca wszelkich dzikich zwierząt, które mogą pojawić się na terenach zurbanizowanych.

Łoś, będący największym przedstawicielem jeleniowatych, potrafi osiągnąć imponujące rozmiary. Dorosły osobnik może mieć nawet 180 cm w kłębie, długość ciała sięgać 3 metrów, a waga dochodzić do 800 kg. To imponujące zwierzę, które jednakże preferuje spokój i unika kontaktu z człowiekiem.
REKLAMA


Łosie to także zwierzęta wędrujące, które aktywnie żerują nocami. Ich mobilność sprawia, że nie przywiązują się do jednego terenu, a szukających zbiorników wodnych, których uwielbiają. Ich naturalne środowisko to podmokłe lasy, gdzie potrafią poruszać się sprawnie dzięki szeroko rozstawionym, płaskim racicom, ułatwiającym poruszanie się po bagnistym terenie i głębokim śniegu. Łosie potrafią również pływać, a nawet nurkować, co czyni je jeszcze bardziej wszechstronnymi.

Warto pamiętać, że w zderzeniu z łosiem niebezpieczeństwo nie grozi tylko zwierzęciu. Często po takich wypadkach ludzie trafiają do szpitali, a pojazdy ulegają poważnym uszkodzeniom. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, gdy mamy do czynienia z dzikimi zwierzętami na naszej drodze.

Łoś - choć imponujący i fascynujący - jest zwierzęciem, które należy obserwować z dystansem i szacunkiem, zapewniając mu spokojną przestrzeń do życia i unikając zbliżania się zbyt blisko.


Źródło zdjęcia: OSP Komorowo

Zobacz również

Białorusin pod wpływem alkoholu kierował ciężarówką na K-50

21 lutego 2024, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Kierowca jechał tzw. "wężykiem" co zwróciło uwagę patrolu policji z ruchu drogowego. Został zatrzymany do kontroli.

Ruszyły przygotowania do Festiwalu Kultury Łowieckiej 2024

20 lutego 2024, UM Ostrów Mazowiecka, red. Julia Baranowska

W tym miesiącu odbyło się spotkanie w sprawie organizacji tegorocznego Festiwalu Kultury Łowieckiej. Uczestnicy zatwierdzili plan przedsięwzięcia.

Podpisano umowę z wykonawcą na realizację rozbudowy drogi powiatowej nr 2630W na odcinku Koskowo - Stary Lubotyń (zdjęcia)

19 lutego 2024, Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Planowany termin zakończenia rozbudowy drogi powiatowej to wrzesień 2024.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Pizzeria PrimaVera

ul. Wiejska 6
07-300 Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy do nowej pizzerii w Ostrowi! tradycyjny, włoski smak!

Ener Solar OZE Piotr Duchnowski

ul. Glina 90
07-320 Małkinia Górna

Darmowa energia ze słońca

Miód Malina Catering Dietetyczny

07-300 Ostrów Mazowiecka

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]