Spotkanie na temat zasad funkcjonowania oraz źródeł finansowania Centrów Integracji Społecznej zorganizowane w ostrowskim ratuszu (zdjęcia)

Dodano: 22 lutego 2024 10:04, Autor: UM Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Spotkanie z doświadczonymi zarządzającymi podmiotami CIS z ościennych miast. Taka placówka oferuje wsparcie dla tych, którzy najbardziej go potrzebują.
W Ostrowi Mazowieckiej, jak i w wielu innych miastach, istnieje liczna grupa osób borykających się z trudnościami życiowymi, które potrzebują wsparcia w procesie reintegracji społecznej i zawodowej. W odpowiedzi na tę potrzebę, lokalne władze podejmują działania mające na celu rozwój usług społecznych, w tym Centrum Integracji Społecznej. W dniu 21 lutego 2024 odbyło się istotne spotkanie z udziałem doświadczonych zarządzających z innych miejscowości, mające na celu ułatwienie działań w tym kierunku w Ostrowi Mazowieckiej.

Spotkanie to stanowi część szeroko zakrojonego planu rozwoju usług społecznych, którego celem jest skuteczne wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Jak podkreślił burmistrz Jerzy Bauer, Centrum Integracji Społecznej mogłoby znaleźć swoje miejsce w zakupionym niedawno przez miasto budynku SDH. Aby ten plan mógł być zrealizowany, konieczne jest przeprowadzenie remontu budynku, a także jego odpowiednie wyposażenie. Szacuje się, że potrzebne środki mogą sięgać nawet kilku mln złotych.
REKLAMA


W tym kontekście, pozyskanie środków na rozbudowę i wyposażenie CIS może być możliwe dzięki wsparciu z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Dotacje mogą wynosić do 2,5 mln zł, co otwiera nowe perspektywy dla rozwoju tej instytucji. Jednak, jak zaznaczają eksperci, prowadzenie działalności w formie CIS może również otworzyć drzwi do pozyskania środków zewnętrznych.

W praktyce, funkcjonowanie Centrum Integracji Społecznej może opierać się na doświadczeniach innych podobnych instytucji. Na spotkaniu swoje spostrzeżenia i doświadczenia podzielili się Dorota Wróbel-Górecka, dyrektorka Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie, oraz Marek Olszewski z Centrum Integracji Społecznej w Ostrołęce prowadzonego przez Spółdzielnię Socjalną "Samodzielność, Praca, Aktywność".

Omówienie zasad przyznawania dotacji na powstanie CIS oraz dostępnych funduszy na rozwój usług społecznych miało kluczowe znaczenie. Robert Gajewski, kierownik Wydziału Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz Aneta Sępka przedstawili istotne informacje na ten temat, co pozwoliło na lepsze zrozumienie możliwości finansowych i organizacyjnych związanych z rozwojem CIS w Ostrowi Mazowieckiej.


Zobacz również

I etap modernizacji systemu ciepłowniczego w Ostrowi zakończony (zdjęcia)

21 lutego 2024, ZGK Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ostrowi Mazowieckiej kończy pierwszy etap modernizacji infrastruktury ciepłowniczej. Całkowity koszt realizacji I etapu wyniósł 3.275.301,69 zł.

Finał IV edycji Ostrowskiej Szkoły Debaty coraz bliżej (zdjęcia)

21 lutego 2024, Muzeum Dom Rodziny Pileckich, red. Elżbieta Krajewska

Zakończyły się dwie ostatnie debaty ligi szkół ponadpodstawowych. Zmierzyły się ze sobą drużyny z Zespołu Szkół nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

Przedstawiciele Akademii Pożarniczej z ofertą dydaktyczną w ostrowskim "Ekonomiku" (zdjęcia)

19 lutego 2024, ZS nr 2 Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Informacje uzyskane podczas spotkania pomogą w wyborze uczelni przyszłym maturzystom.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

Arkadia Piękna Salon & SPA

ul. T. Kościuszki 40
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pozwól sobie na relaks i odprężenie w Arkadii Piękna!

UNI-STER

ul. Wiosenna 7
07-300 Ostrów Mazowiecka

INSTALACJE ELEKTRYCZNE I TELETECHNICZNE, AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA

TERRAPRO Roboty Ziemne

ul. Rataja 22
07-300 Ostrów Mazowiecka

Usługi koparkami, transport materiałów, montaż szamb betonowych. Zapraszamy!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]