Spotkanie funkcjonariuszy z uczestnikami klubu Seniora w Nurze (zdjęcia)

Dodano: 2 marca 2024 06:08, Autor: KPP Ostrów Mazowiecka, red. Elżbieta Krajewska

Spotkanie z seniorami miało na celu zwiększenie ich wiedzy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa jak też i zwiększenie ich świadomości na temat niebezpieczeństw zagrażających ich bliskim w życiu codziennym.
W czwartek, 29 lutego 2024, odbyło się spotkanie z seniorami powiatu ostrowskiego, które miało na celu zwiększenie ich wiedzy na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, jak też i zwiększenie ich świadomości na temat niebezpieczeństw zagrażających ich bliskim w życiu codziennym. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Spotkanie z uczestnikami Klubu Seniora z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej - mł. asp. Emilią Podbielską i st. asp. Markiem Morawskim odbyło się w budynku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nurze. Tematem spotkania było: "Narkotyki, Nowe substancje Psychoaktywne a Polskie Prawo. Chrońmy młodzież przed dopalaczami i środkami odurzającymi."

Biorąc pod uwagę doświadczenie życiowe uczestników Klubu Seniora w Nurze, jak i też autorytet, jakim się cieszą wśród swojego najbliższego otoczenia policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, zwrócili się do nich z tą problematyką celem uwrażliwienia ich na niebezpieczeństwa, na które są narażeni ich najbliżsi. Tempo życia codziennego i ciągła pogoń za polepszeniem stanu materialnego życia wielokrotnie wpływa na to, iż dorośli nie zdają sobie sprawy, bądź też nie zauważają niebezpieczeństw, na jakie narażone są ich dzieci.
REKLAMA


Narkotyki, środki odurzające czy też dopalacze niszczą życie rodzinne i zawodowe. Są szczególnie niebezpieczne, gdy zażywają je młode osoby, które niestety szybko się od nich uzależniają. Powoduje to, że młodzież popada w konflikty z prawem, dokonuje wszelkich przejawów demoralizacji, kradzieży, włamań oraz innych przestępstw, które młode osoby wielokrotnie dokonują, celem zdobycia pieniędzy na środki odurzające.

Podczas spotkania przedstawiona została prezentacja multimedialna oraz film profilaktyczny poruszający m.in. tematykę przyczyn i czynników mających bezpośredni wpływ na sięganie przez młodzież po środki odurzające. Przekazano informacje na temat instytucji pomocowych w zakresie poruszanej problematyki znajdujący się na terenie powiatu ostrowskiego, przekazano numery alarmowe oraz infolinie funkcjonujące całą dobę na terenie całej Polski. Na koniec spotkania uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z zawartością walizki edukacyjnej zawierającej przykładowe elementy w których współcześnie przechowywane są i przetwarzane środki odurzające.

Ponadto podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli o licznych oszustwach dokonywanych na seniorach. Przekazano niezbędną wiedzę, mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstwa metodą na "wnuczka, policjanta" czy administratora innych instytucji. Ponadto zwrócono uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy policji czy też pracowników rożnych instytucji to najczęściej stosowana metoda przez oszustów.

Źródło zdjęć: KPP Ostrów Mazowiecka

Zobacz również

NIK skontroluje samorządy. Co będzie sprawdzać?

28 lutego 2024, PAP, red. Kacper Jaworowski

Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła swoje plany na rok 2024. Chodzi m.in. o bezpieczeństwo informatyczne, inwestycje, opiekę zdrowotną czy wynagrodzenia. Łącznie NIK przewiduje przeprowadzenie 94 planowych kontroli.

Nowy komendant Komisariatu Policji w Małkini Górnej i jego zastępca powołani (zdjęcia)

24 lutego 2024, KPP Ostrów Mazowiecka, red. Kacper Jaworowski

Asp. szt. Tomasz Zęgota, dotychczasowy zastępca komendanta Komisariatu Policji w Małkini Górnej, został nowym komendantem małkińskiego komisariatu. Jego zastępcą mianowano asp. szt. Kamila Wetoszkę, dotychczasowego zastępcę dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Martyna Krawczyńska z Nura została halową mistrzynią Polski U-23 (zdjęcia)

18 lutego 2024, Kacper Jaworowski

W Toruniu trwają PLZA Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Wśród sportowców jest reprezentantka naszego powiatu, Martyna Krawczyńska z Nura. Biegaczka została halową mistrzynią Polski U-23 w biegu na 1500 metrów.

Komentarze

Add comment
Brak komentarzy

Komentarze publikowane pod artykułami są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Właściciel portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.

Katalog firm promowane

VeloBank - Placówka Partnerska w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 74
07-300 Ostrów Mazowiecka

Pixel - okna, drzwi, bramy

ul. Nurska 33 (wjazd od Biegańskiego)
07-320 Małkinia Górna

Ponad 10 lat doświadczenia w stolarce okiennej i drzwiowej!

POLONIKA Usługi edukacyjno-edytorskie

ul. Różańska 5
07-300 Ostrów Mazowiecka

KOREKTA, REDAKCJA, KOREPETYCJE!

Regulamin | Polityka prywatności | Reklama | Kontakt

UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w Polityce Prywatności. [Zamknij]